Next Door by Imperial

Foto: Klára Donathová

Foto: Klára Donathová

Dobře provedená klasika, kterou potěšíte obchodního partnera i babičku.

Když se mě někdo zeptá, kam na pracovní snídani či oběd, často doporučuji Next Door. Stejně tak se tam nebojím vzít zahraniční návštěvy, které chtějí ochutnat něco z české kuchyně, ale Výčep by pro ně byl přílišná divočina. Sama tam ráda kdykoli zajdu. Není to zadarmo, ale zklamání příliš nehrozí.

Nikdy jsem nebyla žádná velká fanynka Café Imperial. Příliš pozlátka a obsluha, která má všechno na háku. Next Door mě ale zaujal hned při první návštěvě a trvá to i několik let po otevření.

Chcete-li strávit dopoledne u dlouhé snídaně, ale moderní kavárna s avokádovým toastem není pro tuto příležitost ta správná volba, zkuste právě Next Door. Snídat budete v elegantním prostředí a vybírat můžete mezi bufetovou nabídkou a à la carte. Obojí je dobrá volba. Mírnou nevýhodou je, že restaurace ráno odbavuje i klienty hotelu, pod který patří, takže i ve všední den je tam poměrně hodně lidí. Hoteloví hosté snídají v přední části restaurace s otevřenou kuchyní, vám ale doporučím tu prostřední, která poskytuje dobrý poměr mezi krásou a soukromím.

Přes obědy můžete vybírat z polední nabídky, která je na nepoměrně vyšší úrovni než u obvyklých hotovek. Jedno ze tří jídel bývá bezmasé a zpravidla nechybí ryba. I během obědů ale můžete vybírat ze stálého jídelního lístku – obvykle se neubráním račí polévce, kterou mají od počátku a vřele vám ji doporučuji. A hlavní jídlo si snadno vyberu ze zvýhodněného poledního menu. Pokud ne, sahám po vegetariánské čočce z Puy se ztraceným vejcem.

Jídelní lístek se téměř nemění, takže i večer se mohu spolehnout, že budou mít v Next Door pro mé zahraniční hosty svíčkovou a kachnu a já si dám loupanou plec s pečenými rajčaty. Málokdy odolám zákusku, konkrétně čokoládovému dome s višňovou náplní. Dezerty jsou vystavené v přední vitríně, takže můžete vybírat očima už při vstupu nebo si nastudovat lístek.

Principiálně je Next Door podnik, na který se můžete spolehnout v kteroukoli denní dobu, má dostatečně širokou nabídku, aby vyhověla všem, a nabízí prostředí a obsluhu, které vás potěší, ať až jste staromilec nebo máte rádi jednoduchost. Každá se tří části podniku je jiná a celkem vzácně nabízí kout pro každou příležitost.


Next Door by Imperial

Zlatnická 3, Praha 1
+420 295 563 440
info@next-door.cz
next-door.cz/