Hanil

Foto: Klára Donathová

Foto: Klára Donathová

Korejská a japonská kuchyně stabilní kvality.

Hanil byl dlouhou dobu mou nejoblíbenější pražskou suši restaurací. To proto, že suši na dobré úrovni tu připravovali už před osmnácti lety, kdy u nás ještě zdaleka nebylo tak rozšířené jako dnes. O korejské kuchyni ani nemluvě. Bulgogi, pchadžon a další tradiční jídla jsem poprvé ochutnala právě tady. Dnes už mám na suši ve špičkové kvalitě jiného favorita – Yamato. Ale často, když nevím, co se sebou, nebo spíš co si dát, zamířím do Hanilu.

Spolehnout se můžete na usměvavou obsluhu, která tu pracuje řadu let, i na vaše oblíbená jídla – změnil se interiér, ale menu i hosté zůstávají.

Suši je pořád ve slušné kvalitě a bez obav si ho dejte. Ale třeba budete chtít zkusit něco méně obvyklého. Miluju již zmiňovaný pchadžon, který je sice hlavním jídlem, ale většinou si ho dáváme ve dvou až třech lidech jako předkrm. Tahle korejská omeleta s masem, mořskými plody a jarní cibulkou je jako hamburger ve vašem oblíbeném řetězci rychlého občerstvení. Přijdete, objednáte si, namočíte si čtvereček omelety ve speciální omáčce, zakousnete se a víte, že jste doma. Je stále stejná a stále skvělá. Na rozdíl od toho hamburgeru jsem ale nenarazila na místo, kde by byl pchadžon stejný, tedy stejně dobrý.

Ráda si v Hanilu dávám i velké polévky (v menu jsou uvedeny jako „polévky v kotlíku“ a podávají se s miskou rýže). Ty ale považujte za hlavní jídlo a s předkrmy postupujte uvážlivě, aby se do vás všechno vešlo. Nicméně pár kousků sašimi ještě nikdy nikoho nezabilo (pokud tedy nebylo z ryby fugu). Můj táta si oblíbil čaptang, což je lehce pálivá polévka s mořskými plody a tofu. U té můžete očekávat výraznější chuť moře. Mezi moje favority patří tofu čige a jukgejang. Obě na bázi hovězího vývaru, obě pikantní, ale každá je jiná. Pro korejské tradicionalisty tu mají samozřejmě bibimbap, ale také bůček s kimči.

Pokud jde o dezerty, výběr není široký, ale volba je celkem jasná. Dejte si smažený banán, který se flambuje přímo u stolu. Není to žádná sofistikovaná gastronomická bomba, ale není zbytečně mastný ani přeslazený a pozorování plamínků olizujících krustu se snadno stane malým rituálem.

Od Hanilu nečekám žádná překvapení, ale jídla, která mi chutnají ve spolehlivé kvalitě.


Hanil

Slavíkova 24, Praha 3
+420 222 715 867
info@hanil.cz
hanil.cz