Bockem

Foto: Klára Donathová

Foto: Klára Donathová

Snídaně v degustačním pojetí v zapomenutém koutu Smíchova.

Ondřej Kynčl, kterého proslavila vejce Benedict podávaná v jeho specifickém pojetí (Benedict Soufflé) v Kavárně co hledá jméno, se spolu se dvěma kuchařskými kolegy rozhodl podávat snídaně trochu jinak. Na místě, kde už si před tím pár podniků vylámalo zuby – naposledy tu fungoval francouzský Papi Oliver.

Za rohem od Arbesova náměstí se tím pádem od letošního léta servírují tříchodové snídaně vyžadující rezervaci a dost času. Podávají se v jedné poměrně malé místnosti, která je zejména o víkendech zcela zaplněná, byť ne nepříjemně. Jednoduše zařízené prostory mají šmrnc, zvuk se tam vcelku příjemně nese, i když stoly nejsou daleko od sebe, a tak si tu můžete dopoledne opravdu užít.

Jídelní lístek je stručný. Nabízí jeden předkrm, čtyři hlavní jídla, pokud se dá takový termín u snídaně vlastně použít, a dva dezerty. Degustační snídaně má tři chody, které si s výjimkou předkrmu můžete zvolit (320 Kč). A k nim třeba bezedný šálek filtrované kávy – pozorná obsluha vám ho ráda kdykoli dolije (55 Kč).

Minulý víkend se jako předkrm podával hráškový krém s bramborovým pyré a kousky pstruha. Netradiční, ale moc fajn začátek. Hlavní chod jsme já a můj doprovod zvolili podobně neoriginálně jako většina hostů. Benedict Soufflé a Florentine Soufflé. Lákal mě Boudin Noir, tedy variace na jelítko, ale co kdybychom se pak hádali, kdo si co dá. Vzhled vajec je neotřelý a chuťově jsou vážně skvělá – bílek lehoučký a žloutek krásně tekutý. Bavil mě i dobře ochucený špenát, takže u mě zvítězily Florentine nad slaninou.

Před dezerty nám obsluha nabídla krátkou pauzu – přišla nám vhod. Těšila jsem se na opěvovanou krupicovou kaši, kterou kuchař u stolu štědře zalívá máslem, a dali jsme si samozřejmě i borůvky ve třech podobách se šlehačkou. Kaše byla jemná a lehká, zrnka krupice nebyla na jazyku vůbec cítit. Místo kakaa či dětského granka byla posypaná skořicí a klidně bych ji brala i jako hlavní jídlo. Borůvky jí zdatně sekundovaly a po dojedení dezertů jsme konstatovali, že snídaně v tomto pojetí, je skvělý nápad.

Udělejte si čas a užijte si ji. Prosecco tu rozlévají po skleničce, takže snídaně může být ještě o pár bublinek lepší. Jsem zvědavá na degustační večeře, které mají následovat.


Bockem

Elišky Peškové 1095/5, Praha 5
+420 770 101 223
restauracebockem@gmail.com

https://bockem.czbockem.cz