Výběr nejlepších streetfoodových podniků u nás

Sestavil Ondřej Lipár.

Místa, kam si chodíme udělat radost, když nemáme moc času a nechceme příliš utrácet. Podniky, kde se podává jídlo spíš jednodušším způsobem, ale nic netratí na skvělé chuti. Často jde o pochoutky z jiných zemí a dost možná byste je v místě původu ochutnali u stánku nebo foodtrucku, byť v tuzemsku to tak být nutně nemusí.


Bahn mi makers

Čerstvě napečené bagety, ve kterých se ukrývá opečené maso, nakládaná zelenina a bylinky. Pár soust plných bohaté chuti.

Mr. Hot Dog

Letenský podnik má sice v názvu americkou podobu párku v rohlíku, vyplatí se sem ale zajít také za prvotřídními slidery. Jídlo dobře doplňují jednoduché koktejly.

Paprika – Mediterranean Kitchen & Bar

Špetka blízkovýchodní kuchyně na pražských Vinohradech. Dozlatova usmažený falafel, jemný hummus, shakshuka, tahini, amba…

Tràng An

Nástupce legendárního stánku Pod Osmičkou drží stále vysokou úroveň vietnamských klasik. Nevynechejte bun bo kho, místní variantu populárního bun bo nam bo.

Mexicali Mercado

Dejte si od každého z osmí místních druhů tacos aspoň jedno. A jelikož je Mexicali zároveň i obchod, nakupte si mexické pochoutky na doma.

Būcheck

Brněnská foodtrucková legenda s pevným umístěným na Zelném trhu. V jídle se nezklamete, ať si dáte trhané maso, nezapomenutelný bůček, hranolky nebo domácí dorty. Do pláče vám ale bude, pokud dorazíte po vyprodání zásob. Je tedy lepší dostavit se mezi 11. a 14. hodinou.

Bistro Váleček

Rodinný podnik v klidné části Dejvic, jehož specialitou jsou ručně lepené pelmeně a vareniky. Dejte pozor, základ slovanské pohostinnosti je poměrně vydatný!

Bob’s BBQ

Bistro Mozaika Krystal definitivně svěřilo menší sousedící prostor Bobovi, který ví, jak připravit brisket i sloppy joe, o trhaném vepřovém nemluvě. Zalívejte čepovaným Matuškou.