Výběr nejlepších barů u nás

Sestavila Klára Donathová.

Ten nejlepší koktejlový bar je v mých představách trochu jako fine-diningová restaurace. Příprava drinku sice není nebo nemusí být nijak technologicky složitá, ale vyžaduje preciznost, zkušenosti, empatii k přání hosta a pokoru k surovinám. Nic nemá být zbytečné a samoúčelné. Vyhovuje mi japonský způsob mixologie, čistota drinku a soustředěnost barmana. V tom se shoduji i s ostatními autory tohoto webu.

Mixologie je moje vášeň. Kdykoli se dostanu za hranice, navštěvuji bary, které se umístily v The World´s 50 Best Bars, a málokdy bývám zcela spokojená. Třeba aktuálně první londýnský Dandelyan má skutečně krásný interiér, ale barmani mě zklamali svou technikou práce i tím, že se s převážně italským personálem bavili před hosty italsky, takže jim většina hostů sedících na baru nerozuměla, ale já shodou okolností ano. Pak jsme se dali do řeči a pár věcí si vyjasnili. Přesto si myslím, že je v České republice několik barmanů, kteří by je svou profesionalitou předčili. To samé platí i pro podniky v Paříži nebo třeba v Tel Avivu, které se v žebříčku umisťují vysoko, ale ledasjaký český bar považuji za lepší.

Právě v hodnocení barů se tedy možná nejvíce lišíme od obdobných žebříčků u nás i ve světě, ale máme k tomu dobré důvody.


Parlour

Pro tenhle bar jsou charakteristické superprémiové destiláty i ostatní ingredience v maximální možné kvalitě, zruční barmani a drinky připravené na míru chutím hosta. Koktejlový lístek tu nemají a rádi vás osobně provedou světem mixologie.

The Banker’s Bar

Stylové prostředí, empatičtí barmani a skvělé drinky dělají z Banker’s místo vhodné na rande, ale i oslavu pracovního úspěchu se šéfem či klientem. Pokud jste konzervativnější a Parlour je pro vás moc „jiný“, tady se vám bude líbit. Klasika, elegance a dobře zvládnuté řemeslo.

Atelier Cocktail Bar & Bistro

Brněnská hvězda, která svítí pořád stejně jasně. Doporučit se dá jako podnik na oběd i večeři, ale stejně tak tam můžete zajít jen na drink. Posaďte se na bar, popovídejte si s barmanem a nechte si namíchat skvělé koktejly. A když přijde hlad, budete v nejlepších rukou.

Bonvivant’s CTC

Bonvivant’s doznal v uplynulém roce velkých změn. Z Bartolomějské se přestěhoval na Vinohrady a pan Eduard přenechal otěže Tomáši Paličkovi. Pořád ale platí, že tu dostanete dobré drinky a dobré jídlo. Co víc si přát?

L’Fleur

Spojení krásného prostředí, promyšlených drinků, neuvěřitelného výběru skvělého Champagne a dobrého jídla nabízí staroměstský L’Fleur. I tenhle podnik dobře poslouží k soukromým i pracovním účelům.

Hemingway Bar

Bar, do kterého se já i moji kolegové chodíme pravidelně kalibrovat. Mnozí z nás s moderní mixologií přišli do styku právě tam a Hemingway stále drží laťku vysoko. Těší mě aktuální příklon k jednoduššímu servisu a klasičtějším drinkům, i když mi chybí naši dříve oblíbení barmani.

Shrink’s Office

Dlouhodobě mě baví i psychiatrická ordinace v Jungmanově ulici, ve které se podávají tekuté léky na nespavost i depresi. O patro výše se můžete i dobře najíst. Líbit se vám tu bude i v případě, že budete ve skvělé mentální kondici. Nebojte se vstoupit.

Bar, který neexistuje

Upřímně říkám, že nejsem velká fanynka brněnské barové skupiny soustředěné kolem lidí z „Baru“. Panda je víc show, divočina, chlubeníčko a touha překvapit či šokovat než dobře zvládnuté řemeslo. Ani Whiskáč mě svými drinky zatím nepřesvědčil. Ale spodní patro BKN má pořád něco do sebe, pravidelně obměňovaný nápojový lístek stále baví a pokaždé, když jsem v Brně, zajdu alespoň na jeden drink.

The Black Stuff Irish Pub

Pokud si po skvělé večeři v Entrèe budete chtít dát skleničku, zajděte do Black Stuffu. Kombinace irského pubu a koktejlového baru má své kouzlo. Základní suroviny, ze kterých se tu míchá, jsou přizpůsobeny cenové hladině mého oblíbeného města, takže pokud chcete něco lepšího, neváhejte barmanovi svěřit, jaký gin/whisky/rum atd. preferujete. Mají tu totiž i zcela raritní kousky.