Pot-au-feu

Foto: Archiv Pot-au-feu

Foto: Archiv Pot-au-feu

Když ode mě chce někdo doporučit francouzskou restauraci v Praze, Pot-au-feu je vždy první, která se mi vybaví.

Malá restaurace v centru nic nepředstírá, nemá žádný nabubřelý marketing na sociálních sítích, šéfkuchař je v kuchyni a ne na televizní obrazovce. To je pro mě jistě jeden z důvodů, proč je mi Pot-au-feu tak sympatický podnik. Dalším důvodem je, že jsem zde vždy dostal prvotřídní jídlo z kvalitních surovin.

Podnik je opravdu malý, něco kolem třiceti míst, což umožňuje věnovat individuální pozornost každému z hostů. Interiér je zařízen pohodlně a elegantně, nečekejte žádné školní židličky nebo relikvie z éry reálsocialismu. Restaurace je spíše klidná a tedy vhodná například pro obchodní schůzky, kde nechcete být rušeni partou vřískajících turistů od vedlejšího stolu.

Nabídka jídel je francouzský Michelin mainstream, tedy vždy můžete ochutnat něco z foie gras, něco s lanýžem, šneky, rybu, vnitřnosti a samozřejmě crème brûlée. Podle mého soudu je šéfkuchař Jan Kracík opravdový mistr na omáčky a na vnitřnosti. Pokud je na jídelním lístku legendární brzlík se smržovou omáčkou, tak neváhám ani vteřinu.

Při poslední návštěvě jsem si dal telecí ledvinky na portském víně. Ledvinky byly vzorně středně propečené, což zajišťuje výraznou chuť i aroma. Omáčka z portského byla silná a k ledvinkám dokonale ladila. Pokud vnitřnosti nejsou vaše hobby, doporučuji chobotnici. Ta je zde vždy uvařená tak, že není ani převařená a rozměklá, ani nedovařená a gumová. Prostě konzistentní výsledek. Grilovanou chobotnici servírují s různými přílohami a omáčkami, za mě stále vede omáčka vierge, tedy kombinace rajčat, bazalky, citrónu a olivového oleje. Funguje to jako tajný teleport na riviéru.

Nabídka vína je spíše základní, žádné nesmyslné lahve za statisíce tu nekoupíte, ale za rozumné ceny můžete ochutnat opravdu dobrá vína z různých regionů Francie.

Personál v Pot-au-feu je příjemný, pozorný, někdy něco mírně splete, ale vždy se to vyřeší v pohodě a s úsměvem.

Velkou výhodou Pot-au-feu je cenová dostupnost. Za tříchodovou večeři včetně amuse bouche a skleničky vína se budete pohybovat kolem 1000 Kč, což s ohledem na suroviny, perfektní kuchařskou práci a lokalitu, je cena velmi příznivá.


Pot-au-feu

Rybná 13, Praha 1
+420 739 654 884
potaufeu.cz