Na Kopci

Foto: Jiří Mašek

Foto: Jiří Mašek

Absolutní jistota.

Žebříčků oblíbenosti restaurací je spousta. Ať už hodnotitelé a sestavovatelé vyznávají v gastronomii jakékoli hodnoty a ať už je žebříček tištěný, online, výroční či příležitostný, skoro jistě v každém najdete restauraci Na Kopci sídlící na pražském Smíchově. Není se čemu divit, po léta to je naprostá jistota.

Zevnějšek restaurace se dlouhou dobu opravoval. Budova, v níž restaurace sídlí, má teď novou fasádu, s ní se dostalo restauraci taky nové zahrádky. Ta konečně poskytuje úměrně důstojné prostředí místním jídlům. Interiér restaurace je od otevření prakticky nezměněn. Tapety jsou tvořeny fotografiemi z rodinných alb majitelů. O nadčasovosti takové výzdoby se poslední dobou (vcelku oprávněně) vedou mezi foodies diskuse. O čem však není nejmenších pochyb, je zdejší kuchyně.

Jídlelní lístek se v závislosti na roční době mění čtyřikrát do roka. Mimo něj můžete narazit ještě na denní nabídku ze surovin, které jsou aktuálně na vrcholu sezóny. Kuchyni lze nejlépe charakterizovat jako česko-francouzskou, v menu narazíte ale i na jídla odpovídající Asian fusion. Při pravidelných návštěvách vypozorujete v menu schéma, které vám umožní dát si jídla, která si oblíbíte, v sezónních obměnách napříč celým rokem. Jsou to vždy předkrmová foie gras (marinovaná, zprudka opečená či v podobě teriny), mezi polévkami zpravidla jedna krémová a silný vývar, v hlavních chodech pečeně a steak se silnou masovou šťávou. Kopec se stal beze sporu známým svým tatarákem s hranolky. Jemně mleté maso ochucené koktejlovou omáčkou, kterou navíc k hranolkům dostanete v ikonické vaječné skořápce. Tatarák na menu nechybí v žádné roční době. Porce tu jsou nadrůměrně velké, budete-li chtít ochutnat více jídlel, zvolte jednu ze dvou variant degustačního menu. Předkrmy stojí okolo 270 korun, hlavní chody kolem 380, čtyř- a pětichodové menu 790 a 990 Kč.

Ani v servisu nelze po léta zaznamenat žádné výkyvy v kvalitě. Stále stejné tváře dávají tušit, že na rozdíl od jiných restaurací tu jsou spokojeni nejen hosti, ale i personál. Restaurace Na Kopci je podnik s asi nejmilejším a nejpozornejším servisem, co znám.

Pro mimořádnost Kopce taky svědčí, že kromě četných českých ocenenění si kvalit restaurace všímají i komisaři Michelinu a restaurace si od roku 2015 každý rok připisuje Bib Gourmand. Ač je to sem autobusem z Knížecí jen deset minut, neriskujte a určitě si udělejte rezervaci. Lidí, pro které je Kopec nejmilejší restaurací, tak jako pro mě, totiž není málo.


Na Kopci

K Závěrce 2774/20, Praha 5
+420 251 553 102
info@nakopci.com
nakopci.com