Gemüse Corner Kebab

Foto: Václava Kunová

Foto: Václava Kunová

Návykový kebab plný superčerstvých ingrediencí u tramvajové zastávky v Podolí.

Kdybyste mi před pár měsíci předpověděli, že budu jíst v Čechách kebab a ještě k tomu s nadšením, buď bych se vám hodně smála nebo doporučila vhodnou medikaci. Ale známé ,,nikdy neříkej nikdy” zase potvrdilo svoji platnost. Nebudu zastírat, k první návštěvě mi dodala odvahu instagramová foodie šuškanda.

Čistý a celkem prostorný stánek hned u tramvajové zastávky Dvorce působí důvěryhodně už zvenku. Pokud byste měli stále ještě pochyby, rozptýlí je obsluhující mladý muž. Ochotně vysvětlí celý koncept, nabídku a možnosti výběru. Fakt, že je pro ně nekompromisní kvalita kebabu na prvním místě, pochopíte velmi rychle.

Gemüse Corner je evidentně rozhodnut jít ambiciózně svojí cestou. Při prvním zakousnutí poznáte vliv města kebabů, tedy Berlína, kde tamní nejlepší podniky již dávno povýšily obyčejná fastfoodová okénka na nezapomenutelný street-food zážitek.

Začněte kebab sendvičem. Perfektně čerstvý, speciálně pro účely Gemüse Corner Kebabu pečený chléb z malé pekárny je rozkrojený a naplněný spoustou čerstvé a grilované zeleniny, pečenými bramborami, šťavnatým kuřecím masem a omáčkami. Navrchu nechybí rozdrobený feta sýr. Jistě, klasika, řeknete si. Jenže kuřecí maso nakupují přímo u zdroje, nakládají do vlastní marinády a napichují na vertikální rotiserii. Žádné polotovary. Stejně tak připravují zeleninu, které najdete v kebabu snad deset druhů. Odlišnost od průměru zajišťují také pečené brambory a výrazné omáčky podle vlastních receptur. Na výběr máte z jogurtové se sezamovou pastou tahini, česnekové a pálivé s papričkami chipotle. Obsluha vám doporučí všechny tři najednou. Nebraňte se tomu a zkuste. Správné vrstvení ingrediencí tuto zdánlivou překombinovanost v pohodě zvládne a sendvič vás bude bavit jíst až do konce. K pocitu perfektní čerstvosti přispívá zdánlivá maličkost, kterou je citronová šťáva. Jak jinak než z opravdového citronu a přidaná až ve finální fázi sendvičové montáže. Detail, který dělá hodně. Pak už zbývá jen lehce přimáčknout poloviny chleba k sobě a užít si neskutečnou harmonii chutí a kontrast textur. Pokud jen trochu můžete, sendvič nikam nevozte a snězte hned na místě.

Výborný je samozřejmě také wrap neboli dürüm. Do něj se všeho vejde ještě víc a tak, pokud si ho dáte, máte svojí doporučenou denní dávku zeleniny snědenou, ani nevíte jak. S kručícím žaludkem nebudete odcházet, ani jste-li vyznavači low-carb. Stačí si říci o papírový boxík s masem, zeleninou a omáčkami. Ale upřímně, na sendvič nemá.

Může se stát, že dojde kuřecí maso a museli byste čekat, než se propeče nová várka. Ani tak neplačte a klidně si dejte vegetariánskou verzi s grilovaným halloumi sýrem. Ten je předem naložený v marinádě, takže rozhodně za masem chutí nezaostává.

Na to, že je Gemüse Corner v provozu teprve od poloviny června 2019, všechno podstatné funguje dobře. Dávejte si jen pozor na otvírací dobu. V neděli mají zavřeno, ostatní dny otvírají v 16 hodin a poslední kebab si tu dáte před 22. hodinou. Aspoň zatím. Nejlepší je sledovat jejich facebook nebo instagram.

Místní z Prahy 4 a okolí už našli víc než pět rozdílů oproti obyčejným kebabárnám a s kratším či delším čekáním musíte počítat. Hodinová fronta jako u Mustafy v Berlíně ale nehrozí. Alespoň zatím.


Gemüse Corner Kebab

Podolské nábř., Praha 4
fb.com/gemuse.corner