Výběr nejlepších nových podniků u nás za posledních 12 měsíců

Sestavila Vendula Kunová.

Vznik a zánik podniků je v gastronomii naprosto běžným jevem. Nejen u nás, ale i ve světě teprve čas prověří životaschopnost konceptu restaurace. Popularita ze strany hostů nestačí, smysl musí dávat i jejím provozovatelům. Letošní jaro a léto nás překvapuje jedna zavíračka za druhou. Některé jsou očekávané, jiné naprosto zdrcující. O to větší radost máme z nováčků, kteří od loňského léta sebevědomě nastupují na scénu. Některé z nich, například The Eatery, už jsou pěkně zajeté, jiné teprve hledají ten správný způsob prezentace jídel a ladí sehranost obsluhy. Pokud v takovém podniku vidíme silný potenciál z hlediska nápadů a chuti, můžete ho v žebříčku najít. Záruku, že v něm bude šlapat úplně všechno na sto procent vám ale nedáme. Budeme rádi, když tyto nadějné adepty otestujete sami.

Zároveň však nepřestávejte navštěvovat své oblíbence. Objevování nových míst a stálá kalibrace měřítek s prověřenými podniky vám pomůže mít pokud možno objektivní názor.

Žebříček nových restaurací je velmi různorodý a najdete v něm klasické restaurace, moderní koncepty i bistra.


The Eatery

Moderní minimalistická restaurace s otevřenou kuchyní, kterou v Holešovicích vede Pavel Býček (dříve Alcron). Nápaditě využívá tuzemské sezónní suroviny a kreativně přetváří známé české receptury do moderní podoby. Chválíme zvláště sebevědomou práci se sladkovodními rybami a vnitřnostmi.

Výčep

Velká a čistá hospoda nového typu na Korunní ulici. Čepují tu Dalešické pivo, ale hosty táhne zejména zajímavý jídelní lístek inspirovaný valašskou kuchyní. Nebojí se tu surovin, jako je morková kost, brzlík nebo srdíčka. U nás nejvíce bodů za nápad a provedení sklidil konfitovaný krůtí krk. Ideální místo, kam vzít zahraniční návštěvu.

Kro Kitchen

Neotřelý koncept bistra založeného na grilovaném kuřeti a zauzeném vepřovém kolenu, které doplňují skvělé přílohy, z nichž vedou jednoznačně bramborové placky. Nepodceňují ale ani kvalitu pečiva. Stejnou péči jako masu věnují zelenině, doporučujeme jejich verzi holandské omáčky, na jaře s grilovaným zeleným chřestem nebo aktuálně s mrkví – nemá chybu. Nezklamou vás ani barevné, dobře ochucené saláty.

Ramen Brno

Na otázku, kde je v Čechách nejlepší ramen, odpovídáme, že v Brně. Ramen s chuťovou intenzitou, která vás dostane. Příjemná obsluha a ceny, nádherné originální osvětlení připomínající ramen nudle. V létě podávají dry ramen, u kterého se nezapotíte.

U Matěje

Poctivá česko-rakouská kuchyně a domácky laděné pokrmy ve štědrých porcích. Jan Punčochář nepodcenil marketing a možná máte pocit, že je ho všude až trochu moc, ale nenechte se otrávit a vyrazte. Telecí pavouček, speciální verze dršťkové polévky a sezónní speciality si jinde v této verzi nedáte a stojí za to. Určitě si nechte místo na nepřekonatelné tvarohové buchty.

Phở Bar

Krásný podnik s autentickým vietnamským jídlem, do kterého můžeme od zimy chodit na všechna známá vietnamská jídla a vždy i na nějaký speciál navíc. Pěstují si tu bylinky, připravují vlastní limonády a vše se snaží dělat od základu. Věříme, že je to na jídle poznat. Možná i proto je tu v době oběda těžké sehnat místo.

Ossegg

Minipivovar s restaurací v Římské ulici nabízí pivní speciály v kultivovaném prostředí. Zajímavé je propojení piva s poměrně klasickou, ale dotaženou nabídkou jídel v rozumných cenách. Vynikající tatarák a víděňský řízek, stejně jako zeleninový salát s kozím sýrem rozhodně doporučujeme. I v nabídce teplých jídel se najde vždy originální a dobře připravený nemasový pokrm, třeba cuketové placky s medvědím česnekem a zeleninovým ragú.

The Bowls

Pestrá nabídka jídel servírovaných v miskách, zatím u nás dost výjimečná. Vyzkoušeli jsme prakticky všechny a můžeme vřele doporučit snídaňovou misku s vejci, černými fazolemi a avokádem, všechny salátové misky s falafelem, batáty, pečeným květákem, různými druhy hummusu a výborně ochuceným zelím. Chcete-li však ochutnat jen jednu položku z menu, dejte si poké bowl s tuňákem nebo lososem, podle nás jde dost možná o chuťově nejlepší poké vůbec. Bonus: výběrová káva

Elsner bistro

Druhým brněnským nováčkem, kterého doporučujeme k návštěvě, je Elsner bistro v čele Zelného trhu. Zajít můžete na snídani, oběd, vymakaný dezert od Votre plaisir nebo sklenku naturálního vína před, při i po večeři. Zkrátka něco dobrého tu mají celý den, dbají na původ surovin, pečou vlastní kvasový chléb a o hosty se stará velmi milá obsluha.