Výběr nejlepších casual restaurací u nás

Sestavil Jakub Samek

Casual dining je nejobecnější a nejširší kategorií, kterou si lze představit. Její mantinely jsou závislé na řadě faktorů. Promlouvá do nich, co je pro vás casual, co se nálady a atmosféry týče, nebo jak často a na kolik můžete svoje casual vyčíslit. Pro někoho může být casual italská fine-dinignová restaurace, pro jiného utopenec ve výčepu na růžku nedaleko jeho domova. Hranice mezi casual diningem a ostatními kategoriemi může být tenká a neostrá, nad ní jsou pro mnohé čtenáře často pevně rozkročena zejména bistra.

Jsou to místa, kam chodíte často, místa, která dobře znáte. Podniky, kde pravděpodobně zná personál vás, restaurace, na nichž vám záleží a kde se nemusíte bát poskytnout upřímnou zpětnou vazbu, protože si jste jisti, že to neotráví atmosféru. Podniky, kde necháváte spropitné rádi.

Může to být restaurace, do níž jdete jednou za měsíc nebo dva, kam chodíte pro dostupnou odměnu po pracovním týdnu, který za moc nestál, nebo podnik v sousedství, jehož největší hodnota spočívá v průniku dobrého jídla a docházkové vzdálenosti od vašeho bytu, aniž by si třeba zasloužil doporučení na cestu přes celé město.

Jsou to pravděpodobně podniky, na které máte nejhezčí vzpomínky a kam chodíte nejraději. Jsou to kotvy.


Casual dining:

Na Kopci

Stálice pražské kulinární scény. Tradiční postupy, čitelná a poctivá kuchařská práce, neformální uvolněná atmosféra a velmi milý servis. Restaurace, do které se vždy vracíme rádi.

NextDoor by Imperial

Moderní české bistro Zdeňka Pohlreicha. Nápaditá denní menu. Neodcházejte bez račí polévky. Skvělé provedení svíčkové omáčky, kdykoli ji potřebujete. Ideální místo, kam vzít zahraniční návštěvu.

Taro

Nápady, kombinacemi a bezchybným provedením aspirant do kategorie fine dining. Atmosférou uvolněná degustační večeře přímo v otevřené kuchyni.  Za vyzkoušení ale stojí i obědy.

Atelier Cocktail Bar and Bistro

Brněnský zástupce s nápaditými kombinacemi malých jídel s koktejly. Podle nás jihomoravská hvězda! Nemáte-li chuť na degustaci s párováním, můžete jídla objednávat jednotlivě a ani do drinků vás nikdo nutit nebude.

Yamato

Sushi připravované pod vedením Marka Hory v kvalitě, která u nás nesnese srovnání. Jednoznačně má nakročeno spíše k fine diningu, ale i s ohledem na méně formální prostředí a servis jsme se rozhodli zařadit ho do této kategorie.

Hanil

Japonsko-korejská restaurace s cenově přijatelným suši ve velmi dobré kvalitě. Zkuste korejskou omeletu pchadžon, skvělé jsou i velké polévky.

QQ asian kitchen

Panasijská fusion restaurace na pravém vltavském břehu. Výborné jsou jejich předkrmy – dejte si ve více lidech všechny a podle hladu pak doobjednejte některý z hlavních chodů.

Aromi

Samo se definuje jako italský fine dining. Setkáte se tu s prvotřídními (a tedy již na straně vstupů značně nákladnými surovinami), proto je cena vyšší. Stěží budete ale hledat podnik, kam zajít na celou čerstvou rybu pro dva v některé z jednoduchých úprav s bezkonkurenčními omáčkami.

Eska

Reprezentantka severské fusion s vůní ohně v pražském Karlíně. Obdivuhodná práce se zeleninou a lokálními surovinami, na kterých jsou jídla postavená. Naturální vína a výběrová káva jsou samozřejmostí.

Thir

Vlajkonoš táborského kulinárního zázraku. Celé republice musí být příkladem ve vaření z lokálních zdrojů, pokoře k základní technice a surovině. Úkaz!


Café Lounge

Známá kavárna, která se vloni zařadila díky angažmá šéfkuchaře Michala Černého mezi top restaurace kategorie „silné čiré masové šťávy, precizní zeleninové přílohy, maximální ochucení, současný vkusný plating“. Vzhledem k tomu, že 30. června letošního roku přivítala poslední hosty, necháváme ji pod čarou našeho žebříčku, přestože patří mezi naše nejoblíbenější podniky.