Ramen Brno

Foto: Petr Žemla

Foto: Petr Žemla

Dosavadní vrchol invaze japonské polévky do Česka.

Každý někdy potřebuje misku polévky – na hlad, na zahřátí nebo ke zlepšení nálady. A možností je nepřeberně. K bramboračce, slepičí s nudlemi nebo phở u nás nedávno začaly přibývat japonské rameny. Tahle nudlová polévka nekompromisně nastoupila do větších českých měst, stala se velmi dostupnou a v každé metropoli je tak hned několik podniků, které se jídla chopily, ovšem s různým úspěchem. V Brně rameny třímají určitě za správný konec.

Bistro ve Václavské ulici nedaleko Mendelova náměstí, které je otevřené přes oběd a večeři, má populární polévku v názvu. Jednoduše zařízený podnik sjednocuje tapeta a svítidla ve tvaru ramenové nudle. Ramen Brno poskytuje návštěvníkům více prostoru, než známe z fotografií tokijských ramen barů – a to je dobře.

Ramen si objednáte u místa v kuchyni, odkud se hotové polévky expedují, s výběrem vám pomůže usměvavý a milý servis.

Nejobjednávanější je beze sporu ramen tonkotsu. Jedná se o silný vepřový vývar z kostí, který není čirý, jak jsme zvyklí u našich masových polévek, ale smetanově nažloutlý. Konzistenci spoluutváří tuk, který se spojí s vývarem v emulzi a tím dá vzniknout typické konzistenci a vzhledu. Jakkoli vepřová polévka nemá v naší kuchyni (mimo zabijačky) velkou tradici, na téhle je české chuťové paměti jistě něco povědomého.

Mimo samotného vývaru v misce najdete typické nudle, které nad ostatními z českých ramenových podniků vynikají příkladnou pevnější konzistencí a texturou, která dobře absorbuje chutě polévky. Plátky vepřového masa jsou měkké, bez problému je naporcujete hůlkami. Maso zároveň dodá jídlu na komplexnosti díky lehce kouřové chuti. Vejce má tekutý žloutek, jak se u ramenu patří, zelené klíčky a jarní cibulka dodávají na čerstvosti, nakládaný zázvor zase dotváří celkovou chuť sladkokyselou štiplavostí. Unikátní je místní tonkotsu několika kousky křupavého, dohněda opečeného chleba vonícího vepřovým sádlem (který si někdy představuju jako optimální barfood ke sklenici negroni).

Mimo vepřového tonkotsu ramenu můžete vyzkoušet drůbeží shio nebo zeleninový miso ramen s tofu. V létě stojí za vyzkoušení studený dry ramen. Polévky cenami nepřesahují 200 Kč. Voda k obědu je zdarma.

S rostoucí konkurencí v kategorii ramenových bister se potupně začaly oddělovat podniky, kde ramen není část nebo doplněk nabídky, ale jediná položka menu. Obecně platí, že místa, kde se nemělní pozornost kuchařů jinými jídly (povýtce i z jiných asijských kuchyní), mají rameny vyšší úroveň. Ramen Brno je toho jasným příkladem.


Ramen Brno

Václavská 16, Brno
info@ramen-brno.cz
ramen-brno.cz