První dojmy z Manifesto Smíchov

Druhý street food market ukazuje, co umí.

Tak jsme se dočkali i my na levém břehu Vltavy. Naše náplavka sice přes den zeje prázdnotou a večer hostí partičky přiopilých mladistvých, ale už týden máme své vlastní Manifesto (podle informací provozovatele ale jen na několik měsíců, než se přestěhuje jinam). Na dvoře, vlastně bývalém parkovišti, mezi Národním domem na Smíchově a tržnicí, do které jsem si jako dítě chodila se spolužáky pro kopeček vanilkové za 70 halířů a někdy i dva. V takových cenových relacích na novém Manifestu nepořídíte nic a platí se, stejně jako na Florenci, pouze kartou, ale je to tam krásné.

Vizuálně povedený koncept čítá jen osm kontejnerů propojených dřevěnou palubou, doprostřed se vešel i malý bazén nebo spíš brouzdaliště. Shodou okolností je hned u baru, který má na starosti Le Valmont, takže večerní drink a cachtání nohou ve vodě se jeví v tomhle počasí jako jasný plán. Dřevěná lehátka kolem vody nebývají často volná.

Ale pozor! Prostor je poměrně malý a ve středu večer těsně před zavíračkou bylo stále úplně narváno. Rozhodně nic pro introverty a milovníky klidného rozjímání. Ovšem pokud si chcete dát cestou domů jedno „vinohradské“ nebo „plzničku“ na dobrou noc a na vzduchu, hezčí místo v téhle lokalitě nenajdete. Ani pro noční svačinku v podobě hranolek nebudete muset „až k Andělu“ do KFC či mekáče, protože tu nechybí kontejner Fæncy Fries.

Bavit vás bude mexické Alebrijes, které má stálou provozovnu docela nedaleko na Újezdě. Jejich tacos a drinky jsou skvělé, olé! Relativní dietku a zdravou stravu nabízí PokeHaus, který nastálo najdete v Myslíkové. Svůj kontejner tu má streetfoodový koncept SaSaZu a tatarákový speciál od Zátiší. The Craft servíruje klasický cheese steak.

Nevím, jestli dokážu být úplně objektivní, protože k tomuhle místu mám zkrátka osobní vztah. Ale komornější prostor, design stánků i brouzdaliště, jsou pro mě důvodem říct, že smíchovské Manifesto má větší kouzlo než to původní na Florenci. Jsem pyšná, že v Praze vznikají taková místa a přeju si, abych jich bylo ještě víc. Užívejte léto!