Kro Kitchen

Foto: Aleš Foff pro Kro Kitchen

Foto: Aleš Foff pro Kro Kitchen

Jednoduše skvělé jídlo nabité chutěmi i nápady.

O dubnovém otevření malého podniku s patnácti místy k sezení na nám. Jiřího z Poděbrad sice nepsal veškerý denní tisk, ale mně o něm někdo napsal nadšeně hned druhý den. Vypadalo tak dobře, že jsem dlouho neváhala a vypravila jsem se ten zázrak prozkoumat. Vyplatilo se. Důkaz místo keců. Obsluha mě nezahrnovala historkami a tom, jak je všechno sezónní, domácí, lokální a nevím jaké, ale doporučila mi, co si mám dát. A byla jsem okouzlená na první dobrou. 

Trik je jednoduchý. Dobře zpracované kvalitní suroviny. Zábavné kombinace chutí, které se neomrzí, přestože menu je velmi stručné. Strategické je umístění podniku nadohled od farmářského trhu, ze kterého pochází část surovin. Zelenina totiž hraje v Kro zásadní roli. Významnou část nabídky pak tvoří kuřata, která se připravují na otočném elektrickém grilu. Jsou z farmy Druhaz (nepředstavujte si ale poetický dvorek s dvaceti slepičkami). Přiznávám, že původ vepřových kolen, která jsou součástí zdejšího možná nejpopulárnějšího jídla, neznám. Jejich chuť už znám ale velmi dobře.

Kro znamená v norštině hospoda. Podnik je ale spíše bistrem. Zařízení je super jednoduché, hezké a funkční. Není to ideální prostředí na romantickou schůzku, ale spíše na rychlé jídlo bez kompromisů v poledne i večer. Na druhou stranu, romantický večer tu rozhodně můžete začít.

Možná vás jako první napadne ochutnat grilované kuře. Já ale radím začít signature jídly, kterými jsou trhané vepřové a kuře na paprice. Vyrazte ideálně ve více lidech, abyste se mohli podělit. Určitě musíte ochutnat i některý ze zeleninových chodů, které rozhodně nejsou jen úlitbou pro ty, kteří nejedí maso. 

Lehce zauzené vepřové koleno se tu podává trhané, s tenkou vrstvou strouhaného křenu, s místním geniálním coleslawem, kimči, božskými bramborovými plackami, jejichž kouzlo spočívá v oříškovém másle, a nechybí švestková omáčka a hořčice. Nechci plýtvat dalšími superlativy, ochutnejte a posuďte sami.

Kuře na paprice servírují v moderní podobě s trhaným masem a pečenými brambory, ale chuť je vlastně známá a tradiční. Nikoho nepřekvapí ani kombinace pečené řepy a čerstvého sýra (z Krasolesí), ale drobenka na řepě krásně křupe, cibulová marmeláda dodává sladkost a podtrhuje zemitou chuť řepy a sladkokyselá malinová vinaigrette všechny zmíněné chutě krásně spojuje dohromady. Nějaký netradiční detail tu najdete v každém jídle. Za vším je vidět přemýšlení a ladění receptů k dokonalosti.

Baví mě tu i domácí ledové čaje a limonády, které fungují stejně dobře jako jídla. A pro milovníky piva tu mají zcela lokální Vinohradskou jedenáctku.

Pokud nejste troškaři, zajděte v sobotu večer na degustační menu, ve kterém se umění kuchyně ukazuje naplno.


Kro Kitchen

Vinohradská 1013/66, Praha 2
+420 721 030 017
krokitchen@gmail.com
krokitchen.cz