Kam ještě v New Yorku za jídlem

V článku Dostupný New York z dubna 2019 vám Klára poradila, jak se projíst NYC a neutratit při tom desítky tisíc. Navazujeme několika dalšími tipy v podobném duchu, navíc ale zjistíte, jak za rozumné ceny ochutnat jídla některých kuchařských celebrit.

Pokud jde o snídaně, rozhodně doporučuji pastrami sendvič v Klárou zmiňovaném židovském bistru 2nd Ave Deli na 33. ulici mezi Lexington a 3. Avenue. V žádném případě není narvané turisty jako tolik populární Katz’s Delicatessen, což ale neznamená, že by jídla byla jakkoliv horší. Prostě jen mají slabší PR a jsou lehce stranou hlavního proudu, takže pokud nevíte, kam jdete, náhodou k nim nezabloudíte. Pokud jde o pastrami, musím uznat, že tak tence krájené, tučné a voňavé jsem do té doby neměl. Počítejte s tím, že porce jsou obří a jeden sendvič pro dva lidi je víc než dost.

Další snídaňové doporučení má podnik americké kuchařské hvězdy Thomase Kellera Bouchon Bakery & Café ve třetím patře obchoďáku na Columbus Circle. Můžete si buď koupit nějaké pečivo s sebou u okénka pekárny, nebo se pohodlně usadit v kavárně u stolu s krásným výhledem na Central Park, objednat si vynikající Oeufs Bénédicte s uzeným lososem navíc a užívat si pocit, že snídáte u Kellera. Doporučuji nedávat si cappuccino, protože zaplatit přes pět dolarů za nedobrou kávu s kulichem divné pěny by vám už mohlo připadat za hranou.

Na obědy je v poslední době velmi populární Emily ve West Village. Za podnikem je love story jak z filmu: Matt a Emily si na rande dají pizzu a sní o tom, jak si jednou otevřou vlastní restauraci, což se jim splní, restauraci pojmenují překvapivě Emily a vaří tam dodnes. Podnik si vydobyl dobrou pověst pizzou, kterou tu pečou v peci na dřevo a vyrábí si nejen vlastní těsto, ale i vlastní mozzarellu. Já bych ale doporučil dát si místo ní jejich Double Stack Burger. Obsahuje dvě placky ze stařeného masa, karamelizovanou cibulku, nakládané okurky, sýr a vše je v preclíkové housce. Emily si na tomto burgeru hodně zakládá, dělají jich každý den jen omezené množství a nelze si vymýšlet žádné úpravy na přání hosta. A nutno říct, že je to opravdu vynikající šťavnatý, chuťově komplexní burger. Podávají ho s hranolkami, ale nepočítejte, že na ně budete mít ještě prostor.

Oběd si můžete dát také v hale Urbanspace na Vanderbilt Avenue. Je to prostor, kde najdete kolem dvacet stánků se skvělým jídlem a pitím. Trochu připomíná pražské Manifesto, jen je pod střechou. Osobně jsem vyzkoušel a doporučuji pizzu a sklenku vína ze stánku Roberta’s, což je dnes instituce mezi pizzeriemi. V New Yorku si určitě každý musí dát lobster roll, k čemuž jeskvělá příležitost ve stánku Red Hook Lobster Pound. Závěrečnou kávu v kvalitě, na jakou jste zvyklí z Česka, si konečně můžete dopřát u Partners Coffee Roasters.

Na večeři se hodí něco slavnostnějšího. Ideální by jistě byla nejlepší restaurace na světě Eleven Madison Park, tady však počítejte s náklady minimálně 400 dolarů na osobu. Pokud byste přesto rádi ochutnali něco z kuchyně slavného Daniela Humma, můžete navštívit jeho druhý podnik v hotelu NoMad. Jídla jsou zde o něco jednodušší, ale zároveň pochopitelnější pro běžného člověka.

Vlajkovou lodí a nejslavnějším jídlem je pečené kuře pro dva. Před pečením se mezi kůži a maso na prsou vpraví nádivka z briošky, foie gras a černých lanýžů. Vnitřek kuřete se naplní citrónem a rozmarýnem. Kuře se sváže a nechá několik hodin odpočívat v lednici. Pak se peče v kamenné peci při vysoké teplotě tak, aby se propekla prsa, ale zůstala šťavnatá. Kůže na prsou je ve výsledku tmavá od nádivky a křupavá od vypečeného tuku, kůže na stehnech zůstane světlejší a v této fázi je maso na stehnech ještě nedopečené. Do kuřete se naaranžují čerstvé bylinky a pak je přineseno k prezentaci u stolu, aby se hned zase odebralo do kuchyně k naporcování a finální úpravě. Ta spočívá v tom, že se oddělí stehna, z nichž se udělá s šalotkou a smrži fricassée, které se servíruje v kokotkách. Prsa se odříznou a podávají na talíři. Jako příloha je bramborová kaše.

Další variantou pro noblesní večeři je restaurace Le Coucou, která se v roce 2018 objevila v rozšířeném žebříčku soutěže The World’s 50 Best Restaurants na 85. pozici. V letošním ročníku nezabodovala, což neznamená, že by tam bylo špatné jídlo, ale že rezervaci lze udělat jen v krátkém předstihu a za skvělou večeři neutratíte bambilión. Le Coucou se orientuje na moderní francouzskou kuchyni. Restauraci vede mladý americký šéfkuchař Daniel Rose, který ale většinu profesního života působil ve Francii, jejíž kousek tak jeho podnik přináší do New Yorku.