Bánh Mì Makers

Foto: archiv Bánh Mì Makers

Foto: archiv Bánh Mì Makers

Příběh o skromných začátcích, poctivé práci a velkému úspěchu na konci.

Přestože početná vietnamská komunita existovala na území někdejšího Československa už od šedesátých let a do dneška se stále zvětšuje, o autentickém vietnamském jídle neměla většina z nás ještě před deseti lety ani ponětí. Vzpomínám si na ten objevitelský pocit, když nás v roce 2011 děvčata z blogu Viet Food Friends protáhly tržnicí Sapa, kde jsme poprvé v životě ochutnali bún chả a nechápali, proč se tak skvělé jídlo už dávno neprodává v nějakém pěkném bistru v centru Prahy. Od těch dob se vietnamská kuchyně hodně emancipovala a několik restaurací si vydobylo pevné místo na pražské gastronomické scéně.

Jedním z takových úspěšných podniků je bistro Bánh Mì Makers. Jeho začátky byly nesmělé, chuť Pražanů na plněné bagety ověřovali nejprve rozvozem na mopedu. Pak se odvážili pronajmout si malý koutek v Bílé Labuti. A když se dostatečně ujistili o akceptovatelnosti svých jídel zákazníky, otevřeli krásné bistro v pasáži v Dlouhé ulici, kde sídlí dodnes. Důkazem úspěchu je nepochybně to, že jejich podnik je permanentně plný zákazníků a navíc si tam kurýři z Woltu podávají dveře.

Sortiment proti počátečním pokusům rozšířili, takže kromě bánh mì zde dostanete většinu dnes už známých vietnamských klasik jako polévka phở, různá jídla s nudlemi bún, saláty nebo plněné závitky z rýžového papíru. Všechna tato jídla jsou skvělá, svěží, voňavá po bylinkách a krásně barevná. Já osobně sem však chodím hlavně kvůli bagetám bánh mì, které jsou podle mého názoru v Praze nejlepší a přes mnoho pokusů nepřekonané.

Vím, že k dokonalé bagetě, nejen vietnamské, je cesta dlouhá, musí se experimentovat, ladit a spousta těsta se vyhodí. Ale v Banh Mi Makers to zkoušeli dostatečně dlouho, až se k dokonalému receptu nakonec propekli. Důležité ovšem také je, že si bagety pečou každý den čerstvé. Jedině tak lze zajistit křupavost, kterou od bánh mì prostě právem chcete.

Mým dlouholetým favoritem je bánh mì sensation, tedy bageta s majonézou, dušeným hovězím a sladkokyselou nakládanou zeleninou. Nezapomenu si říct o pořádnou dávku koriandru navíc a o chili omáčku, která všechny chutě ještě zvýrazní. Pak už si jen vychutnám každé sousto, které je díky jednotlivým složkám komplexní jak po stránce chutí, tak po stránce textur.


Bahn Mi Makers

Dlouhá 39 (pasáž – vchod z Hradební), Praha 1
+420 608 967 210
bahmimakers.com