Naše nej

Nejsme komisaři žádné přísné instituce. Ale Českou republiku a její gastronabídku známe dobře. Vybíráme proto pro vás ty podniky, které hodnotíme jako nejlepší.

I ti, kterých se prázdniny dávno netýkají, využívají léto k cestování, relaxování a dohánění příjemných restů nasbíraných za zbytek roku. Abychom vás trochu navedli a inspirovali, sestavili jsme žebříčky, podle našeho názoru, nejlepších podniků v několika kategoriích.

Berte je s rezervou.

Čas a dobrovolnost našich aktivit nám nedovolují projet všechny obce napříč republikou. Určitě je spousta podniků, o kterých ani nevíme. Na druhou stranu restaurace, kavárny a bary, které jsme do hodnocení zařadili, známe dobře a můžete se na ně spolehnout.

Někdy se nám podařilo sestavit top 10, někde jsme ani celou desítku dohromady nedali. V případě kaváren je toho naopak dobrého tolik, že jsme si žebříček trošku prodloužili, a stejně se tam všechno nevešlo.

V následujících týdnech vám představíme, jaké fine-diningové podniky Tomáš považuje za nejlepší, kam Jakub nejraději zajde na hezkou večeři nebo které restaurace otevřené od loňského léta nejvíce zaujaly Vendulu, kam zajít na fast food nebo street food a nedělat přitom kompromisy v kvalitě, prozradí Ondřej. A Klára sestavila žebříčky kaváren a espresso barů od Liberce po Ostravu a nezapomněla ani na její oblíbené koktejlové bary.

Pokud se do hodnocení vaše oblíbené podniky nevešly, netrapte se tím a napište nám o tom. Třeba se v něm objeví příště. Máme v plánu žebříčky pravidelně aktualizovat.

Užijte si léto!