Gao Den

Foto: archiv Gao Den

Foto: archiv Gao Den

Vietnamský zázrak na Stodůlkách. Skvělé jídlo za velmi příznivé ceny.

Když před lety v bílo-růžovém věžáku na pražských Stodůlkách otevřela dost možná první kultivovaná vietnamská restaurace u nás, bylo to pozoruhodné z mnoha důvodů. 

Lokalita sama o sobě příliš neláká k návštěvě – od centra je dost vzdálená a doprava není ideální. Přesto si do restaurace v poměrně krátké době hosté našli cestu. Vedle skvělého jídla, které od počátku vybočovalo oproti nabídce tehdejších vietnamských bister, byl důvodem i interiér restaurace. Obešel se totiž bez plastových ubrusů a dalších nezbytných atributů, bez kterých si nešlo konzumaci phở nebo bún bò nam bộ ani představit.

Zkrátka v Gao Denu začali servírovat tradiční vietnamská jídla s moderním twistem a přizpůsobili tomu i prostředí, kam jste se nemuseli stydět vzít na oběd klienta nebo konzervativnější rodinné příslušníky.

Když před rokem a půl majitelé otevřeli na Smíchově druhý podnik Taro, byla jejich nepřítomnost v původní provozovně znát. V posledních měsících ale došlo k razantní změně k lepšímu, jak v servisu, tak v nabídce jídel. 

Tým na place se stabilizoval, jeho členové jsou usměvaví, ochotní a pozorní k hostům. Jídla se provedením přiblížila fine-diningovějšímu Taru, ale cenami zůstala při zemi. 

Určitě vyzkoušejte všechny možné druhy závitků, z nichž ty smažené (nem rán – 99 Kč), které tu mají od počátku, jsou podle mě v rámci žánru nejlepší v Praze. Dobré a krásné jsou čerstvé závitky s kachním masem (nem vit – 149 Kč). Z předkrmů ještě doporučím kyselkavý papájový salát s křupavými arašídy a mangovou zálivkou (goi du du – 169 Kč).

Dále věnujte pozornost speciální nabídce, která je vždy na malém lístečku vložená v menu. Geniální tu jsou zejména polévky, které si můžete dát v malé i velké verzi. Oceňuju také, že mají i opravdu dobrá bezmasá jídla, která potěší každého vegetariána. Při poslední návštěvě jsem měla restované tofu na zázvoru a chilli s rýžovými nudlemi, spoustou čerstvé zeleniny a sladkokyselou omáčkou (dau gung – 139 Kč), pro které jsem se masa ráda vzdala.

Pokud se rozhodnete na Stodůlky vypravit, určitě si udělejte rezervaci. Popularita podniku stále trvá a je opravdu odůvodněná. Cesta se vyplatí i z druhého konce Prahy.


Gao Den

Tlumačovská 26a, Praha 13
+420 775 054 445
info@gaoden.cz
gaoden.cz