Restaurace Pavillon

Foto: archiv Restaurace Pavillon

Foto: archiv Restaurace Pavillon

Brněnská restaurace, kterou stojí za to znát.

Pavillon je bez nadsázky legendární podnik, jehož předchůdce, restauraci U Kastelána, proslavil kuchař Michal Götz. Již při tvorbě loňské ročenky jsme zvažovali, zda nemá být součástí žebříčku nejlepších mimopražských restaurací. Zůstal však těsně mimo top desítku. Při své nedávné cestě do Brna jsem se rozhodl podnik znovu prověřit.

Již v samotné kategorizaci Pavillonu není naše hodnotitelské plénum zcela jednotné — restaurace totiž balancuje na hraně casual a fine dining. Historická funkcionalistická budova bývalé Zemanovy kavárny v parku Koliště propůjčuje podniku velkorysý světlý interiér, kde množství obrazů, decentně založený servis a bílé ubrusy vytvářejí starosvětskou sváteční atmosféru. Uvolněný, milý personál ubírá na zdánlivé škrobenosti, a i proto jsme se v pondělí večer ve zcela zaplněném podniku cítili velmi dobře.

Na výběr má host (mimo obligátního à la carte) ze sedmichodového a pětichodového degustačního menu. (Je mistička deklarovaného ovocného sorbetu - ve skutečnosti spíše granity - před hlavním masovým jídlem vážně plnohodnotný chod?) Vinným párováním jsou až na dezertní výjimku moravská vína konvenční produkce v úrovni odpovídající surovinám, hotovým chodům i podniku.

Z předkrmů nejvíce překvapil chřestovo-pórkový krém. Moje obavy, že pórek nebude jemnému chřestu parťákem, jenž jej nepřebije, byly liché. Polévka byla hustší, než by se na fine diningový krém slušelo, byla však přiměřeně nasládlá, velmi svěží a chuťově nad očekávání intenzivní. Jedno z milých překvapení večera.

Nepřekonaným pro mě zůstal první masový - rybí - chod: královský krab se špenátem, stařeným žloutkem a vlažným chřestovým salátem, svěží jarní přílohou s příjemně kyselým dresinkem, která umožnila zářit krabímu klepítku s máslovou omáčkou a hoblinami žloutku. À la carte stojí tento chod 550 Kč. To rozhodně není při zemi, ale jako součást degustačního menu měl chod mimořádně příznivý poměr cena/výkon.

Hlavním chodem a zamýšleným zlatým hřebem degustačního menu měla být pečená jehněčí kýta s petrželkou, pečenou bramborou a pecorinem. Jídlo bylo provedeno bez zásadních výhrad, talíř vypadal velmi hezky, wow efekt se však nedostavil. Je otázkou, zda má degustační menu gradovat jídlem, kde roli jedné z omáček tvoří jogurt, jehněčí kýta byla na hranici tolerovatelné suchosti a v kombinaci s pyré ze zelené petržele bez dalšího ochucení působil chod trochu dietně.

Brněnský Pavillon je dle mého názoru navzdory drobnostem škoda neznat. Je to podnik, kde si v krásném prostředí můžete za celkem slušnou cenu užít sváteční večeři, bez většího rizika výraznějšího rozladění. Na druhou stranu v této cenové kategorii nalezneme v okolí beze sporu podniky, kde vás samotné jídlo zřejmě potěší víc.


Restaurant Pavillon

Jezuitská 6, Brno
+420 541 213 497, +420 607 005 905,
info@restaurant-pavillon.cz
restaurant-pavillon.cz