Osada

Foto: Aneta Vrkotová

Foto: Aneta Vrkotová

Perfektně připravená káva od libereckých Nordbeans, čerstvé šťávy, naturální vína po skleničce a jednoduché, promyšlené občerstvení.

Název mi evokuje místo, kde bych měla zpívat „teskně hučí Niagára“, ohřívat hovězí ve vlastní šťávě v kotlíku na ohni a plácat se po ramenou s kamarády v maskáčích. Chyba lávky. Čutoru i kápézetku nechte v poklidu doma. Výprava do pražských Holešovic, zhruba do poloviny Osadní ulice, kde se ve dvoře nachází nová kavárna, není nijak zvlášť dobrodružná. Zážitky si z ní ale jistě odnesete.

Osadníci jsou známé tváře spojené s Ambiente. Čtyřlístek tvoří Ondra Štokl, šéfbarista Ambi, Martin Podracký, který má na starosti kávu v Esce, Lukáš Hájek pečující o kávu v Café Savoy a Bára Štolúnová, sommeliérka nového podniku, stejně jako dříve v Esce, výběr vín je tedy zcela v její kompetenci. Podnik je s Ambiente spojen personálně, ale do skupiny podle mých informací nepatří. Je jejím partnerem a školícím střediskem. Tomu odpovídají i velmi přívětivé ceny, které mi udělaly radost hned při první návštěvě.

Přes den funguje Osada jako kavárna, kde si můžete dát i pár jednoduchých jídel, pro která jsou typické kvalitní suroviny. Večer láká na skleničku vína, bublin nebo cideru. V ledničce najdete i lahvové pivo z Pivovaru Kamenice a svrchně kvašenou limonádu Fermentádu z Kerské limonádovny.

Přestože podnik funguje relativně krátce – od konce března – běží velmi dobře. Sortiment je pečlivě vybraný a každá návštěva je radost. Káva připravovaná ze zrna od liberecké Pražírny Nordbeans nezaslouží výhrady. Mazanec, který jsem k ní o Velikonocích ochutnala, byla dost možná nejlepší, jaký jsem kdy jedla, a borůvková marmeláda (možná spíš kompot) k němu ani nebyl potřeba, i když byl skvělý.

Ze slaného sortimentu doporučuju hot dog (85 Kč). Párek z Amasa, rohlík ze Slovenských delikates v Holešovické tržnici, rozpečený strouhaný sýr, křupavá smažená cibulka a skvělé ochucení sladším cibulovým směrem. Zábavné jídlo, které mi k obědu stačilo. A už se vidím, jak sedím se skleničkou přírodních bublin na zdejší zahrádce a váhám, jestli si dát spíš hot dog nebo sendvič Monte Riči, který je taková hodně vylepšená smaženka. Mezi plátky chleba je pražská šunka, sýr a hořčice, to celé je obalené ve vajíčku a usmažené. Nedietní, ale mňam. Skvělý byl i jednoduchý čočkový salát s barevnou paprikou. A každý den mívají i polévku.

Výhradu mám jen k servisu vín. Ta nenajdete v žádném vinném lístku, nabídka se relativně často mění podle toho, co je zrovna k mání, a sommeliérka Bára vám ráda sdělí přísná pravidla, podle kterých vína vybírá. Potud je to fajn – až na to, že když si nějaké víno oblíbíte, příště už v nabídce být nemusí. Ale přimlouvám se, aby spolu s prezentací vína rovnou zazněla i cena po skleničce nebo za lahev. To je nešvar, který trápí většinu podniků, kde mají v nabídce něco mimo stálý lístek, a překvapení při placení bývá až příliš časté. Hosté to jistě ocení. Pokud jste fanoušky přírodních vín, budete tu jinak nadšení.