Mexicali Mercado

Foto: archiv Mexicali Mercado

Foto: archiv Mexicali Mercado

Autentické bistro a prodejna mexických potravin na Českomoravské.

V koutku autobusového terminálu na pražské Českomoravské najdete malý taco bar a prodejnu mexických potravin. Je to místo, kam se rozhodně vyplatí udělat si zajížďku z centra. Odměnou vám bude autentické mexické jídlo za velmi příznivé ceny.

K podniku vás dovedou z dálky viditelné barevné jihoamerické kresby lebek. Po několika schodech vyjdete na malou zahrádku, v létě zpravidla trvale obsazenou, a pak už vstoupíte do nevelkého, ale dvoupatrového útulného obchodu/bistra. Jídlo si objednáte u pokladny a dostanete číslo, na které vás zavolají, jakmile bude vaše objednávka hotová.

Páteří jsou známé kombinace kukuřičných tortil různých tvarů a konzistencí s tradičními masovými omáčkami. Ve více lidech si dejte tacos, od každého z místních osmi druhů jedno, a sdílejte. (Mezi mé nejoblíbenější patří jednoznačně známé vepřové al pastor s ananasem nebo hovězí s omáčkou adobo.) Vyzkoušejte místní polévky z týdenní nabídky. Jsou hutné, zpravidla s fazolemi, svěžest jim dodávají mexická nakládaná rajčata a jsou velmi návykové. Všechna jídla si můžete sami dochutit na salsa baru: domácími omáčkami, nakládanou zeleninou či papričkami jalapeños. Patříte-li mezi milovníky ostřejších dochucovadel, na stolech najdete několik druhů omáček, které si můžete zakoupit na doma. Cena hlavního jídla bývá okolo 130 Kč, polední menu s polévkou vyjde na 155 Kč. Aktuální týdenní nabídku najdete na tabuli proti pokladně, na webu nebo Facebooku.

Nedávno jsem vyzkoušel taky místní interpretaci slavných snídaňových huevos rancheros: dvě kukuřičné placky s porcí trhaného kuřecího masa, čerstvé zeleniny pico de gallo, černými fazolemi a dvěma volskými oky za 129 korun. Otevřeno mají ve všední dny od devíti, ale dejte kuchaři trochu náskok — můj příchod hned po deváté s bezprostřední objednávkou mu radost očividně neudělal.

Podniků, které bychom mohli doporučit jako místo k setkání s autentickou mexickou kuchyní, stále mnoho není. Mexicali Mercado mezi ně ale určitě patří. Zajeďte sem na brzkou večeři po práci, na kterou navážete drinkem nebo pivem na své oblíbené zahrádce. Takhle vidím program na ideální letní popracovní odpoledne v rozpálené Praze.


Mexicali Mercado

Kovářská 939/4, Praha 9
+420 605 148 714
order@mexicali.cz
mexicali-mercado.com