Kavárna Pražírna

Foto: Archiv Kavárna Pražírna

Foto: Archiv Kavárna Pražírna

Stabilní a laskavé místo, které je už roky zárukou dobré kávy na I. P. Pavlova. Kokosové kuličky jsou závislost.

Do Pražírny chodím už sedm let, od jejího otevření, kdy tu ještě u kávovaru stával Zdeněk Smrčka a po něm i Jarda Slámečka. Sedávám na baru, dávám si mezi (něco mezi cappuccinem a espressem macchiatem, čili vlastně takové cortado), kokosovou kuličku s bílou čokoládou a raduju se z toho, že je tu vše při starém a v dokonalém pořádku. Je pravda, že pokrok se zastavit nedá, ale jsou místa, kde o žádný pokrok nestojím a tohle je jedním z nich.

Základní výhody Pražírny jsou: ideální umístění pár kroků od zastávky tramvaje i stanice metra; obsluha, která se příliš nemění a zjevně spolu dobře vychází, takže za barem je zpravidla příjemná atmosféra; dobře připravená káva na všechny způsoby (espresso, batch brew, manuálně filtrovaná káva); obývákový interiér a krásná zahrádka; domácí sladkosti včetně božských kokosových kuliček, které jsou malé a levné, takže si je můžete dovolit, i když držíte dietu nebo máte zrovna hluboko do kapsy; denně polévka, zapékané toasty a sendviče a tudíž i možnost malého oběda; pivo (z malých pivovarů); limo (domácí); možnost koupit si zrna z vlastní pražírny a všechny možné propriety na domácí přípravu kávy.

Nevýhodu vidím jen jednu a ta je velmi relativní. Že je to skvělé místo se nejspíš rozkřiklo, takže tam bývá hodně plno. I na odpolední kávu se vyplatí rezervace, natož pak večer. Aktuálně finišují vylepšenou letní zahrádku ve dvoře, takže přibude pár míst v dokonalé zašívárně.

Na Pražírně oceňuju i to, že prostředím i atmosférou vybočuje z řady unifikovaných moderních kaváren, kterých jsou plné Vinohrady a Holešovice. 


Kavárna Pražírna

Lublaňská 676/50, Praha 2
+720 385 622
info@kavarnaprazirna.cz
kavarnaprazirna.cz