Kafemat

Foto: Ondřej Lipár

Foto: Ondřej Lipár

Spolehlivý dejvický espresso bar s rodinnou atmosférou.

Je jako splněný sen každého minimalisty: pod prostým nápisem na černém pozadí jsou dvě prázdné výlohy, které slouží hostům k sezení. Krom nich už tvoří zařízení malého espresso baru v pražských Dejvicích pouze pult s kávovarem a aktuální nabídkou sladkostí. A ponk místo baru a výstavky pokojových rostlin. Nic víc ani není potřeba.

Z výběrové kávy, kterou zpravidla berou od londýnských Squaremile, tu připravují všechny oblíbené kávové nápoje na bázi espressa a samozřejmě i filtrovanou kávu. Kvalita je konzistentní a vysoká s mlékem i bez. Vedle toho si tu zpravidla můžete pochutnat i na něčem sladkém, zpravidla v domáckém duchu, ať je to kousek lineckého, bábovka nebo koláč. Pozor, mizí velmi rychle. A domů nebo do kanceláře si můžete po poradě s obsluhou odnést i zrnkovou kávu.

Je dobré počítat s tím, že pokud přijdete v ranní špičce, bude plno, což v případě Kafematu znamená, že ve výlohách sedí lidé, u ponku stojí lidé, na zemi se batolí děti a psi a od pultu se vinou dvě fronty, jedna pro ty, co už si objednali a čekají na svůj nápoj, a druhá pro později příchozí. Obsluha bývá i v takových situacích milá, hosté naštěstí také. Část si jich kávu odnáší s sebou, ale část ji svižně pije přímo na místě.

Z výše uvedeného plyne, že většina lidí sem nechodí ani dlouze klábosit, ani pracovat. Kafemat ale funguje jako spolehlivý průsečík, na kterém se, většinou neplánovaně, setkávají lidé z Dejvic i celé šesté městské části cestou do práce, z procházky, z oběda nebo z práce. I díky tomu působí tenhle jednoduchý prostor s dlouhodobě výbornou kávou jako průchozí obývák. Přicházíte k někomu, kdo vás přivítá úsměvem, dá vám napít a najíst, abyste občerstveni mohli pokračovat na své cestě. Málokomu se povede vytvořit tak dobrou atmosféru.


Kafemat

Dejvická 3, Praha 6
+420 721 536 200
fb.com/kafematdejvice