Hemingway Bar

Foto: archiv Hemingway Bar

Foto: archiv Hemingway Bar

Jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších pražských barů stojí na rozcestí mezi jednoduchostí a přepjatou modernou. Nabízí něco pro každého.

Hemingway byl jedním z prvním moderních koktejlových barů v Praze. Prošla jím celá řada osobností naší barové scény a formoval vkus mnoha z nás. Za roky svého fungování se významně proměnil, rozrostl o jedno patro, vystřídal barmaid a barmany a jakoby nyní znovu hledal svou tvář. Stojí na pomezí mezi promyšlenými drinky s jednoduchým servisem a koktejly lehce pouťového vzhledu, jejichž forma, zdá se, stojí trochu nad obsahem sklenky.

I nadále platí, že najít volné místo tu není vůbec snadné a rezervace je v podstatě nutnost. Spodní patro je menší, intimnější a klidnější. Sezení v rohu vám dá krásný přehled o tom, co se děje za barem i před ním. V horním patře je někdy problém slyšet vlastního slova, podnik je zkrátka velmi populární. Při rezervaci v této části žádejte stůl v hlavní místnosti s barem, abyste se vyhnuli sezení na chodbě.

V aktuálním koktejlovém lístku najdete drinky servírované v superjednoduchém skle, s minimem ozdob, které neodvedou vaši pozornost od chuti nápoje. Ale nechybí ani divoká skleněná lastura, která už se v nabídce uplatnila dříve – s tekutinou modré barvy a oranžovou mořskou hvězdicí.

Drink v lastuře, který v mých instastories vzbudil očekávanou pozornost (pozitivní i negativní), je variací na gin s tonikem s modrým curaçaem (Las vacaciones de Hemingway, 255 Kč). Gin Mare je navíc v sous-vide infuzovaný bazalkou a doplněný rozmarýnovou tinkturou (asi kdyby v něm bylo těch vydestilovaných bylin málo). Navíc drink zdobí lízátko v podobě mořské hvězdice, kterou můžete ponořit hlouběji do lastury, aby drink okyselila. Barmanův pokyn „pijte z toho normálně jako z lastury“ nás opravdu pobavil. Uznávám ale, že drink byl dobrý, vyvážený a svěží. Hvězdice se sice nerozpouštěla, ale pobavila. A nápoj se nám podařilo vypít bez rozbití lastury a potřísnění oděvu. Otázkou ale je, jestli by kombinace nějakého dobrého ginu s dobrým tonikem v jednoduché sklence s čirým ledem neudělala stejnou službu.

Potěšily mě ale další drinky, které jsme při poslední návštěvě ochutnali. Jednoduchý servis, čisté chutě, byť ani ty se neobešly bez dnes stále častějších infuzí a nových technologií. Jako milovnici lehkého hořkého Americana, mě nadchla například Ultimate lemonade (235 Kč) postavená na Campari infuzovaném jahodami. Ozdobená byla „jahodovou kůží“, tedy tenoučkým plátkem výrazně jahodové chuti s trochou hořkosti. Na původ jsem se zeptala barmana, který mi vysvětlil, že jahody, kterými infuzují Campari, pak usuší a vyrobí z nich právě tuhle „kůži“, protože ctí princip „zero waste“. Ok, to dává smysl, i když nevím, kolik na to padne energie. Každopádně tenhle dlouhý, osvěžující drink je skvělý, opravdu lehce pitelný a snadno se může stát, že budete objednávat jeden za druhým.

Oceňuju, že Hemingway momentálně nabízí něco pro každého. Pro ty, kteří mají rádi jednoduchost, i pro ty, kteří si dokáží užít i trochu přepjatější servis. Úroveň barmanů je stále vysoká, i když „starých tváří“ už moc nepotkáte. Důležité ale je, že tu dokáží vychovat jejich nástupce. Budu věřit, že se tu do budoucnu přikloní na stranu obsahu a formu ponechají trochu stranou. S širokou nabídkou destilátů, které tu mají, se dají vykouzlit báječné drinky a čistá podoba jen podtrhne jejich chuť.


Hemingway Bar

Karoliny Světlé 26, Praha 1
+420 773 974 764
hemingwaybar.cz