Do Mělníka

Letní výlet jako malovaný.

Proč mi stejně jako Frištenskému přijde Mělník a Kokořín mnohem extrovnější než severní pól? Odpověď je stejná jako v příslušné hře z repertoáru Divadla Járy Cimrmana – jsou tam skály pískovcový a hlavně občerstvení, zatímco na severním pólu je prd. A taky je to do Mělníka mnohem blíž.

Pojďme se tedy podívat na to občerstvení, protože i výlet do Mělníka a na Kokořín si lze gastronomicky zpestřit, ale musíte se trochu vyznat a neskončit v první hospodě nad soutokem Labe a Vltavy. 

Pokud se vydáte na výlet v sobotu v období od dubna do října, můžete začít snídaní na trhu na mělnickém náměstí. Přestože jsme v centru zelinářského regionu, trhu dominují stánky prodávající obvyklé pouťové cetky, ale nenechte se tím odradit. Má tu pravidelně stánek Kafe Mělník, kde dostanete vynikající filtrovanou kávu nebo nápoje na bázi espressa v kvalitě plně srovnatelné s kteroukoliv dobrou kavárnou třetí vlny na světě. U okolních stánků lze pak vždy obstarat nějaké koláče či něco jiného k snědku.

Mělnické náměstí je v sobotu dopoledne velmi živé a plné lidí, často bývá k trhu připojen nějaký kulturní program, takže je možné, že se trochu zdržíte. Pro takový případ navrhuji ochutnat pár vzorků od místních vinařů. Na trzích je pravidelně vidět stánek Školního statku Mělník, který se za své ryzlinky rozhodně nemusí stydět. Pokud byste Mělník navštívili v jiný den než v sobotu, jednoznačně doporučuji posnídat v kamenné kavárně Kafe Mělník v Krombholcově ulici, kde kromě již zmiňované výběrové kávy dostanete čerstvě připravené jednoduché sendviče, obložené bagely nebo něco sladkého.

Na oběd bych vřele radil zkusit minipivovar a pivní bar Němý Medvěd. Nachází se přímo na mělnickém náměstí, takže z trhů nemusíte chodit daleko. Je to velmi populární místo, proto si nezapomeňte udělat předem rezervaci. Němý Medvěd je vyhlášený díky svým skvělým burgerům, které tady za dobu existence podniku opravdu vyladili. Placka má správnou texturu, burgery jsou šťavnaté, poměr masa a housky je tak akorát. Další důvod k návštěvě je pivo. V nabídce mají vždy jedno až dvě piva vlastní výroby a pak celou škálu zajímavostí od malovýrobců z celého světa. Vždy jsou v nabídce nejen ležáky pro konzervativní české pivaře, ale také různá svrchně kvašená piva.

Pokud jste spíše na italskou kuchyni, zamiřte mimo centrum na ne zrovna krásné místo nedaleko výpadovky do Ristorante Santo. Autentická a nečekaně dobrá jídla tu podává Santo Pagana (můžete ho znát z pořadu Ano, šéfová! nebo z pražské restaurace Ristorante Pagana). Z poloviny Ital ctí klasické recepty a používá originální suroviny. Ve výběru se nespálíte a nad okolím podniku přimhuřte obě oči.

Po obědě, pokud na to máte ještě sílu a je právě sezóna, si udělejte výlet do blízké jahodárny ve Vraňanech a nakupte si jahody. Můžete si je také sami nasbírat, což je cenově mnohem výhodnější a zahrnuje to i pohyb na slunci a čerstvém vzduchu na plantáži, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou. 

Pokud vás sladké plody nelákají, nastává čas na ten výlet na Kokořín. Čertovy hlavy, Klácelka, Pokličky, Močidla, hrad Kokořín, říčka Pšovka a další romantická místa vás jistě vyčerpají natolik, že bude nutné si cestou zpět dát večeři. Pro tento účel navrhuji přerušit jízdu z Mělníka do Prahy asi v polovině a stavit se v Čakovičkách ve vyhlášené restauraci Václava Friče Na Pekárně. Ani zde bez rezervace nebudete mít šanci. Frič je známý díky své klasické české kuchyni. Vaří jídla, která známe z dětství, a nešetří na množství ani na kvalitě. Nejlepší volbou je svíčková, kachna, guláš, kanec, rajská, prostě jakákoliv česká klasika. Pro opravdové otesánky je k dispozici ještě dezert v podobě povidlových taštiček. A kdo se projí až k nim, zaslouží si velkou medaili s hashtagem #dojedeno.