Sůl a řepa

Foto: Adriana Fialová

Foto: Adriana Fialová

Kreativní pokrmy ze surovin z místních farem. Ve velkorysých porcích a za skvělé ceny.

Strakonice nepatří zrovna k místům, kam se jezdí za jídlem. Restaurace Sůl a řepa tu působí jako zjevení, jakému v začátku dával málokdo šanci na přežití. Dnes, po více než roce působení, bývá 40 míst uvnitř příjemně neokázalého prostoru stále plných. Bez rezervace se tu rozhodně nechytnete.

Jak z názvu podniku vyplývá, s řepou se tu setkáte častěji než v jiných podnicích. Tato ryze česká a nenápadná surovina se proplétá jídelním lístkem od předkrmů po dezerty. Ten se často obměňuje, ale je promyšlený tak, aby se celý provoz dal zvládnout s minimem lidí v kuchyni a na place, což následně umožňuje držet ceny velmi při zemi.

Přestože některé pokrmy svým pojetím připomínají pražskou Esku nebo olomoucké Entrée, šéfkuchař Pavel Drdel jim dodává osobitost a výjimečnost chuťovou i estetickou.

Při naší poslední návštěvě jsme začali polévkou ze špenátu. Krémovou chuť s lehce zauzeným podtónem oživovaly fermentované ředkvičky, kopr a klíčky, protein a tedy sytivost obstarával tvaroh z farmy Diviš.

Dále jsme vyzkoušeli oba aktuální předkrmy. Králičí terinu za 129 Kč, která by velikostí porce mohla klidně fungovat jako hlavní chod. Elegantně a moderně nandané válečky česnekem ochucené teriny doplněné o fermentovanou zeleninu a omáčku, fungovaly jako celek výborně. Oproti předkrmu s názvem Řepa však byly do značné míry sázkou na jistotu. Rudá zelenina se zemitou chutí tu byla přetvořena do celku složeného z paštiky, chipsů, prachu a boršče, já jsem v něm cítila také možná trochu indických chutí. Takhle by podle mého názoru měly úpravy zeleniny v restauracích vypadat.

V rámci hlavních chodů exceloval konfitovaný hovězí krk z farmy Kapsova Lhota. Totálně měkkoučké maso na víně, slanině, rajčatech a řapíkatém celeru texturně vyvažovaly křupavé klíčky a dotvářely tak dokonalý comfort food.

To, že se v kuchyni nebojí řepy, ale ani soli, se projevilo v dalším hlavním chodu. Steak z hovězí veverky s fermentovanou červenou pšenicí byl bohužel slaný přes hranici příjemnosti. Celý pokrm postrádal zábavnost ostatních jídel.

Stranou jsme nemohli nechat ani dezerty a po delší pauze zvládli ochutnat oba. Citronový by porcí vystačil minimálně pro dva a prospěl by mu jiný styling než nandání do hlubokého talíře. Ale chuťově byl vynikající. Poměrně sladký piškot, k němu do kontrastu ostře kyselý citronový gel, kandovaný citron, smetana a granola. Takový dezert, který jíte, dokud je co, přestože už jste úplně přejezení. Druhý vynikal po vizuální stránce, odvážností v kombinaci tvarohu, řepy a čokolády, doplněný o jedlou hlínu, „papír“ z čokolády, vše málo sladké a provoněné hřebíčkem. Oba úžasné dezerty stály shodně 119 Kč.

Nabídka vín souzní s konceptem lokálnosti, a tak zde nenajdete až na několik výjimek vína jiná než moravská. Průměrná cena za láhev je 400 Kč.

Strakonickým nezbývá než Sůl a řepu přát a zároveň taky trochu závidět.


Sůl a řepa

Bavorova 20, Strakonice
+420 724 216 014
sularepastrakonice@gmail.com
sularepa.cz