Phở Bar

Foto: archiv Phở Bar

Foto: archiv Phở Bar

Nejhezčí pražské vietnamské bistro.

Dávno minuly časy, kdy při výpravách za dobrou vietnamskou polévkou musel člověk podniknout výlet daleko za hranice širšího centra města a u toho navíc udělat nejeden kompromis v hygieně. Vietnamská jídla opustila tržnicové stánky a obsadila i nejlukrativnější adresy přímo v srdci metropolí (ačkoliv blízkost Václavskému náměstí nemusí nutně vypovídat o chuti a kvalitě prodávaného jídla). Aktuální vrchol evoluce představuje bistro Phở Bar v ulici Na Poříčí.

V nevelkém podniku najdete několik stolů s pohodlnými židlemi z ohýbaného dřeva. I ve zcela zaplněném bistru zpravidla bude sezení minimálně u jednoho z pultů nebo se během vaší objednávky uvolní místo u stolu. Jídla se připravují přímo za pultem, kde se ve velkých hrncích přihřívá vývar k expedici a kde se sestavují jednotlivé pokrmy. Je tu velmi čisto, neucítíte zápach fritézy, personál je usměvavý, velmi pozorný a pravidelně uklízí a utírá stoly.

Jídelní lístek je obligátně rozdělen na jídla z plochých nudlí phở, jež reprezentují notoricky známé polévky. Místním hitem se (nejen na instagramu) stala telecí varianta známé polévky — velmi jemný čirý voňavý vývar se všemi obligátními přísadami. Mezi jídly bún z kulatých rýžových nudlí najdete známé zástupce v podobě Bún bò Nam Bộ s velkou porcí měkkého a šťavnatého masa, variantu s nastříhanými smaženými závitky nebo s grilovaným bůčkem. Jídla doplňuje tradiční zálivka z rybí omáčky a malý listový salát s bylinkami, kterých by, jak tomu ale bývá i v řadě jiných bister a restaurací, mohlo být aspoň o trochu více na úkor zelených salátových listů.

Nevyberete-li si z nudlových jídel a polévek, vyzkoušejte některou variantu curry s jasmínovou rýží. Než dostanete svůj hlavní chod, zkraťte si čekání čerstvým závitkem. Ten je sice vcelku bohatý na bílkovinovou složku (krevety, vepřové, hovězí, tofu), ale bylinek jsem v něm měl vždy nedostatečně málo. Ceny polévek phở se pohybují okolo 150, u curry 180 a u jídel z kulatých nudlí okolo 160 korun.

Máme štěstí, že budeme-li chtít někomu doporučit, kam zajít v centru Prahy na dobré phở, je na výběr několik moderně zařízených a čistých podniků, kde dostanete jídlo bez všech kompromisů. Tohle nové bistro na pomezí Starého Města a Karlína k nim rozhodně patří.


Phở Bar

Na Poříčí 1059/43, Praha 1
+420 775 791 123
info@phobar.cz
phobar.cz