Paprika – Mediterranean Kitchen & Bar

Foto: Wolt / Lucie Fenclová

Foto: Wolt / Lucie Fenclová

Malé rušné bistro, kde servírují nejlepší falafel široko daleko a představují hojnost blízkovýchodní kuchyně.

Pokud vám u nás chybí něco jako vídeňské Neni, Ottolenghiho Jeruzalém patří mezi vaše nejoblíbenější kuchařky a milujete cvrkot telavivského trhu těsně před šábesem, Papriku už pravděpodobně znáte. Těm, kteří ji neznají, se pokusím přiblížit podnik tak malý, že je v něm pořád plno, a tak příjemný, že stojí za to si počkat, až se uvolní místo.

Ta první věta je vlastně o mně. Neni na vídeňském Naschmarktu mě vzalo za srdce při první návštěvě. Když mě pak někdo žádal o radu, jaký podnik v Praze chybí, posílala jsem ho za inspirací právě tam. A do Londýna k Ottolenghimu. Nic složitého, žádná hra na fine-dining, jen barevné, voňavé jídlo představující chutě, které nám nejsou úplně neznámé, ale nejsou nám ani bytostně blízké.

Na takový podnik jsem musela čekat dlouho, ale před dvěma roky se mi přání splnilo. Začátky Papriky byly trochu rozpačité. Izraelský způsob objednávání, kdy si host poskládá své vlastní jídlo, se u ingrediencí, které u nás lidé běžně neznají, ukázal složitý. Tvořily se fronty, čekalo se dlouho. Jazyková bariéra mezi hosty a anglicky mluvícím spolumajitelem za kasou to taky zrovna neusnadňovala.

Oba spolumajitelé se ale od začátku velmi zajímali o spokojenost strávníků, vysvětlovali, dávali ochutnávat neznámá jídla a dělali všechno pro jejich spokojenost. Situace se rychle změnila k lepšímu a Paprika dnes patří mezi má comfort místa, kam kdykoli ráda zajdu.

Na první seznámení radím vyrazit ve dvou a objednat si vegetariánské kombo pro dva. Je to opravdu spousta jídla a ve skutečnosti se z porce najíte i tři. Dostanete dozlatova usmažený falafel, štědrou dávku jemného hummusu, klasický jednoduchý izraelský salát, dva pita chleby, shakshuku se dvěma vajíčky, tahini, omáčku amba a místní speciální hranolky (které mi popravdě zas tolik nejedou, ale neurazí).

Falafel je chlouba Papriky a jídlo, které tu mám nejraději. Připravuje se podle rodinného receptu jednoho ze spolumajitelů, je krásně křupavý, dokonale ochucený a není mastný. Prostě skvělý. S humusem a salátem je to sama o sobě bezvadná kombinace.

Pokud vám blízkovýchodní kuchyně není cizí a věříte spíše svým chutím než předem sestavenému menu, vytvořte si své jídlo sami. Navede vás personál za kasou a cedule nad barem, jako v Izraeli.

Pevně doufám, že se Paprika rozšíří do nějakého většího prostoru, aby zvládla uspokojit všechny zájemce bez nutnosti čekání na místo, protože hlad po jejím skvělém jídle tu bude určitě ještě dlouho.


Paprika – Mediterranean Kitchen & Bar

Rumunská 16, Praha 2
+420 727 967 540
bistrobar.paprika@gmail.com
my-paprika.com