Mr. HotDog

Foto: Honza Zima pro Mr. HotDog

Foto: Honza Zima pro Mr. HotDog

Místo, kde jsou všechny bytosti šťastny. Promyšlené hot dogy, dokonalé slidery, křupavé hranolky a skvělá atmosféra.

Někdy máte chuť na sofistikované jídlo s dokonalou omáčkou, za kterou by se nemuseli stydět ani nejslavnější francouzští šéfkuchaři, a jindy vám k radosti stačí perfektně promyšlený fast food. Letenský Mr. HotDog je pro mě stále zjevení. Místo, kde nemůžete šlápnout vedle, a instantní zdroj dobré nálady a vnitřního klidu. Štěstí za pár korun a pro všechny. 

Když jsem tam před týdnem naposledy seděla, rozhlédla jsem se kolem a viděla samé rozzářené tváře a uvědomila si, že tady je svět v pořádku. Nikdo se tu nehoní za vyšším výkonem, lepší postavou nebo uznáním. Sem se chodí pro jednoduché skvělé jídlo, spoustu kalorií a pohodu.

Nabídka je překvapivě široká, ale rozhodovací paralýza vám tu nehrozí. Ujasněte si, jestli chcete spíše hot dog nebo malý burger, kterému tu říkají slider, anebo si dejte obojí. Vejde se to do vás, vyzkoušela jsem to na vlastní žaludek a nebylo to žádné přemáhání. Vybírat můžete ze stálé nabídky, kde jsou mými favority New York hot dog s karamelizovanou cibulkou a slaninou a bacon cheeseslider s rozpečeným čedarem a slaninou. Ale vřele vám doporučuju prověřit aktuální speciální nabídku. Hot dog ve velikonoční nádivce s klobáskou, hořičicí, nakládanou okurkou a trochou jarních ředkviček byl vražedně dobrý. 

Trik je jednoduchý - používají tu špičkové komponenty (párky jsou od Amasa) a ty skládají do funkčních, chutných kombinaci. To vše tak, aby se hot dogy i slidery daly pohodlně jíst a neodcházeli jste s půlkou večeře na tričku nebo kalhotech.

Hranolky jsou další zásadní položkou jídelního lístku. Buď si můžete dát menší přílohovou porci, nebo celý košík. Ten většinou volíme ve dvou. Jsou tenké, extra křupavé, vyváženě solené. Jediné, co se mi neosvědčilo, jsou hranolky s čedarem a slaninou. Další divočejší verze jsem ani nezkoušela. Sýr prostě příliš rychle chladne, hranolky se pak špatně jedí a žádný extra zážitek to není. Naposledy jsme si je dali zvlášť, abychom je stihli sníst dřív, než se spojí v jednolitou hmotu, ale stejně jsme nebyli dost rychlí. To už opakovat nebudu. 

V nabídce nechybí ani pár jednoduchých míchaných drinků, které se k tomuto typu jídla dobře hodí, ale osobně dávám přednost čepované vinohradské jedenáctce a na drink potom zajdu do baru.

Ale pozor! Zásadním problémem tohohle podniku je to, že je v něm pořád narváno, i když už je k dispozici sezení do ulice. Pokud chcete mít jistotu, zejména, když je vás víc, udělejte si předem rezervaci. Jinak se ale nenechte odradit. Místa se docela rychle točí a když nebudete víc než dva, většinou se v rozumné době sezení uvolní.

Upozornění autorky: pokud se budete vracet zas a znova, nesvádějte to na mě.


Mr. HotDog

Kamenická 24, Praha 7
+420 732 732 404
info@mrhotdog.cz
mrhotdog.cz