Kafe jak lusk

Foto: archiv podniku

Foto: archiv podniku

Na obsluhu je potřeba občas lusknout, jinak je tahle olomoucká kavárna sázkou na jistotu.

Olomouc je městem mého srdce, a pokud je to jen trochu možné, stavuju se na kávu v Kafe jak lusk. Naštěstí to není jediná možnost, kde si dát ve městě na Hané dobře připravenou výběrovku, ale tahle kavárna má celou řadu výhod.

Pokud jste Pražáci, budete se tam cítit jako doma. Lusk je interiérem něco mezi Místem a Emou. Nechybí schody, dřevěné obložení ani školní židle. Nabídka také nevybočuje z vysokého standardu moderní kavárny.

Zrna pocházejí z českých i zahraničních pražíren, připravují tu z nich espresso a na něm založené nápoje, ale také filtr a kávové speciality podle ročního období. Osvěžit se můžete domácí limonádou, vitamíny doplnit freshem a o dávku kalorií se postarají dorty a další sladkosti vystavené ve vitríně u baru.

A jestli dorty nejsou nic pro vás, „protože dieta“ a myslíte si, že po chia pudingu, müsli miskách a podobných vymoženostech neztloustnete, stačí říct - i ty tu mají. Stejně jako zapečené chleby nebo toast s avokádem.

Baví mě centrální umístění kavárny a to, že když mám opravdu jen málo času na rychlé občerstvení, stihnu si tu dát stabilně dobrou kávu a něco malého k jídlu, co mi vždycky chutná. Žádná divočina, ale kvalitní dobré věci. Občas mi zážitek trochu kazí obsluha, která je milá, ale někdy se zapovídá u vedlejšího stolu nebo na baru a v časové tísni je pak čekání příliš dlouhé. Vždycky to ale dobře dopadlo a já odcházela spokojená.

P.S. Všechno je designově vymazlené, takže na Instagramu uděláte s fotkami z Lusku parádu.


Kafe jak lusk

Třída Svobody 4, Olomouc
+420 720 137 775
zajicek.mm@gmail.com
kafejaklusk.cz