Hawksmoor Guildhall

Foto: archiv Hawksmoor

Foto: archiv Hawksmoor

Nezapomenutelná verze anglické snídaně, steaky a ryby. Každý všední den, od úsvitu do soumraku.

Abyste sem dokonale zapadli, museli byste přijít ve slušném obleku nebo decentním kostýmku a aspoň se tvářit, že jdete uzavřít milionový obchod. Ale to by bylo až příliš předvídatelné. Podnik nacházející se v srdci bankovního Londýna není primárně určený turistům, ale lidem z byznysu, kteří to sem mají z nedalekých finančních korporací co by kreditkou dohodil.

Obsluha je v Hawksmoor příjemná bez ohledu na outfit, takže doražte klidně v 7 hodin ráno a objednejte si jejich slavnou snídani. A počítejte s tím, že oběd vynecháte. Snídaně za 38 liber určená ke sdílení dvěma lidem by klidně nasytila čtyři. Sestává kromě sázených vajec, grilovaných žampiónů, pečených rajčat a fazolí ještě z bubble and squeak, což bývá obyčejně bramborová kaše s cibulkou a vařenou kapustou, ale ve zdejším podání spíše s jarní zeleninou, dušenými žebírky a štávou z morkové kosti. K tomu dostanete klobásky Hawksmoor výroby ze směsi vepřového, hovězího a jehněčího, velký kus uzené kotlety, black pudding a, aby snad tuku nebylo málo, ještě podélně říznutou pečenou morkovou kost.

Za mě osobně jsou ale nejlepší částí celé snídaně fazole. Asi tušíte, že nemluvím o ohřátém obsahu konzervovaných luštěnin, ale o domácí verzi. Bílé fazole jsou vařeny s prasečími nožičkami, cibulí, zahuštěny sladkými bramborami a dochuceny javorovým sirupem, tabaskem a trochou kečupu, který však regál obchodu také nikdy neviděl. Divíte se, že znám přesné ingredience? Vyčetla jsem je z kuchařky, kterou si můžete v Hawksmoor koupit za 25 liber a přispět tím na charitativní účely. Z kopírování receptur tu evidentně strach nemají.

Pokud se nebudete cítit na snídani, pro niž je výraz opulentní slabé slovo, dejte si vejce Benedikt. Ze čtyř nabízených variant doporučuji Lobster Benedict. Krásně čerstvé anglické muffiny opečené na másle zdobí kus vyloupnutého masa kraba s dokonalou holandskou omáčkou a pro barevný kontrast mladé lístky potočnice.

Menu na obědy a večeře je stejné a zahrnuje steaky, ryby, mořské plody, ale vždy také nějaký zajímavý pokrm pro vegetariány. Hovězí maso plemene Angus je britského původu, volně se pasoucí a každý den ho má restaurace k dispozici jen omezené množství. Pokud si tedy budete chtít dát ve dvou k večeři třeba rozumně velký porterhouse, domluvte si rezervaci na dřívější hodinu, jinak už na vás zbydou jen masa o hmotnosti větší než kilogram. Steak byl zcela jednoduchý, ale propečený podle přání, ničím nepřehlušený tak, aby vynikla přírodní chuť masa. Béarnská omáčka neměla chybu, stejně jako hranolky trojitě smažené v kachním tuku.

Oproti ostatním steakovým restauracím se Hawksmoor odlišuje výběrem a dotažeností sezónně se obměňujích zeleninových příloh. Na konci února tedy nedostanete žádný salát z rajčat, ale třeba z tenounkých plátků syrových artyčoků. Svěží, křupavý, výborný.

Přestože je Hawksmoor synonymem pro steaky, o můj nejsilnější chuťový zážitek se postarala voda. Mořský ďas grilovaný na dřevěném uhlí chutnal fantasticky. Velký kus pevného, ale šťavnatého a bylinkami ochuceného rybího masa stál opravdu za to a ještě mi zbylo místo na Bramley apple pie. Nikdy bych neřekla, že obyčejné křehké těsto s jablky může chutnat tak dokonale. Výrazně kyselá jablka jsou v těchto typech dezertů prostě nutností. Mírným zklamáním se naopak stal burger, který kromě kvalitního masa vlastně ničím nevynikal.

Hawksmoor Guildhall je jednou z devíti restaurací popírajících obecně přijímanou poučku o tom, že řetězce nikdy nefungují. Kromě Británie se dokonce v tomto roce chystá dobýt New York. Čím to je? Podnik je plný v kteroukoli denní dobu a cítíte se v něm dobře, přestože na interiéru nic moc krásného není. Ceny nejsou nijak lidové, ale vždycky máte pocit, že jsou adekvátní kvalitě. Obsluha se vynoří vždy v tu správnou dobu a hned zase zmizne. Když má čas, pohovoří, a třeba si vás také pamatuje do druhého dne.

Londýnská restaurační konkurence je krutá a tak, přestože nezájmem hostů netrpí, je Hawksmoor stále vidět na sociálních sítích. Pondělní večery nabízí možnost přinést si svojí vlastní láhev vína a zaplatit kromě jídla jen symbolické korkovné. Vnímáte to také jako další krok vstřícnosti k hostům?


Hawksmoor Guildhall

10 Basinghall St, Londýn
+44 20 7397 8120
guildhall@thehawksmoor.com
thehawksmoor.com