Atelier Cocktail Bar & Bistro

Foto: archiv Atelier Cocktail Bar & Bistro

Foto: archiv Atelier Cocktail Bar & Bistro

Bezkonkurenční spojení nápaditých kombinací na talíři a v koktejlové sklenici.

Večeře, při které nabízí podnik párování jídla s víny k jednotlivým chodům, jsou samozřejmostí. Již dávno novotou neohromí ani nealkoholické párování, po výtce často s dominujícími fermentovanými šťávami a limonádami z nejrůznějšího ovoce a zeleniny. Podniků, které nabízejí ke svým jídlům párování koktejlů, je ale minimum. Zvláště pak v celorepublikově unikátní kvalitě a provedení. V jejich čele neohrozitelně stojí brněnský Atelier Cocktail Bar & Bistro.

V nevelkém prostoru ambientně osvětleném měkkým teplým světlem z různých designových či vintage barevných lamp a svítidel je několik stolů, jak klasických jídelních, tak menších a nižších s křesílky. Je na vás, zda vám bude vyhovovat poloha u stolu k rychlejší večeři, několikachodovému degustačnímu menu s párovanými nápoji (koktejly a vínem), či zda si raději sednete do nižšího křesla ke koktejlu a barfood. Jestliže jste přišli jen na drink, dejte si ho u baru a sledujte kuchaře a barmana při práci v jejich přirozeném prostředí. I ostatní servis je tu neformální, milý a rychlý.

Menu se mění přibližně každý měsíc. Zamilujete-li se do některého z místních jídel, není jiná šance, než sem vyrazit do příští obměny. Pokrmy jsou povědomé svými surovinami nebo názvem, zaručeně se však bude jednat o překvapivou chuťovou kombinaci nebo provedení. Příkladem budiž filet s candáta s paprikovou klobásou - pevné rybí maso s relativně jemnější, ale chuťově intenzivní uzeninou a zeleným nasládlým zeleným hráškem si pamatuji doteď. K jídlu se podával puristický, ledově vychlazený a dočira vymíchaný koktejl na ginu ve stylu martini, který svou suchostí skvěle ladil jak s klobásou, tak candátem. Čitelná inspirace aktuální sezonou je samozřejmá. Cena menších jídel se pohybuje okolo 150 korun, větší stojí pod 300 Kč. Šestichodové menu vyjde na 950 Kč, s párováním pak 1 550 Kč.

Mezi víny najdete často výrobce, který ctí základy přírodní výroby bez přidaných kvasinek. Koktejly tu respektují základní surovinu, neobsahují dlouhou řadu přísad a vyznačující se příkladně nízkou teplotou („vlažné drinky dělají vlažné hosty“) a precizním provedením. Z malých barových jídel si dejte stálici místního barfood menu - popcorn Furikake ochucený mořskou řasou s umami chutí (nemusí si nutně rozumět se všemi víny v nabídce). Koktejly jsou za 160 korun, sklenice vína vyjde na 80.

V kategorii párování nápaditého jídla s fine koktejly prakticky není v České republice konkurence. Brněnský Atelier Cocktail Bar & Bistro tak nasadil v tomhle žánru laťku, která se komukoli dalšímu bude překonávat jen velmi obtížně.


Atelier Cocktail Bar & Bistro

Kobližná 71/2, Brno
+420 739 401 086
rezervace@atelierbar.cz
atelierbar.cz