Sweet City: espresso bar & obchod

FOTO: Tomáš Hlava, archiv Nordbeans

FOTO: Tomáš Hlava, archiv Nordbeans

Kavárna s pražírnou a obchodem, kde si můžete dát dobře připravenou kávu a nakoupit vše nezbytné pro její domácí přípravu. 

Kávová scéna je v Liberci možná bohatší, než byste čekali. Mým dlouhodobým favoritem je sympatická kavárna, která je sice trochu vzdálená od centra, ale výšlap do kopce k ní se rozhodně vyplatí. Výšlapem nemyslím výpravu na Ještěd, ale maximálně patnáctiminutovou procházku kolem bazénu, takže neváhejte, zvlášť pokud máte rádi kávové suvenýry.

Sweet City je domovským podnikem liberecké pražírny Nordbeans. Její kompletní nabídku najdete nalevo od barového pultu a sotva odejdete z prázdnou. Veškeré příslušenství na domácí přípravu kávy tu koupíte také, od filtrů až po moderní přístroje.

Světlý, jednoduše zařízený podnik nabízí klasické kavárenské menu v osobitém provedení. Mají tu skvělé chleby s domácími pomazánkami, vyrábějí si vlastní limonády a ve vitríně se sladkostmi mají vždycky něco, co si nutně potřebuju dát. Za zkoušku stojí třeba zdejší mrkvový dort.

Za hlavní devizu podniku ale považuju baristy. Možná jsem měla při každé návštěvě štěstí, protože zas tak často se do Liberce nedostanu, ale vždycky mě překvapila mimořádně milá a informovaná obsluha. Je prostě radost si tu objednávat kávu a k tomu třeba kupovat zrna s sebou. Dozvíte se spoustu podstatných informací a dobře si popovídáte.

Pamatuju se, že mě loni zarazilo, jak moc levnou tu mají irskou kávu, až mi to bylo trapné. Obsluze jsem poradila, aby ji rozhodně okamžitě zdražili, ale při poslední návštěvě jsem se zapomněla přesvědčit, jestli se tak stalo. Pokud ne, je to nejlevnější dobře připravená irská u nás. Určitě si ji dejte a nechte o to větší dýško. Provozovat kavárnu na tomhle místě asi není úplně snadné, i když si představuju, že je spíš doplňkovým podnikem k pražírně. Vypravte se do Sweet City, odměna bude sladká.


Sweet City: espresso bar & obchod

Ruprechtická 365/55, Liberec
+ 420 724 866 650
info@sweetcity.cz
sweetcity.cz