Super Tramp Coffee

FOTO: Dušan Tománek, archiv STC

FOTO: Dušan Tománek, archiv STC

Kavárna s dobrou kávou, zajímavými sladkostmi, kouzelnou zahrádkou a rumovými obláčky.

STC je moje kavárna denní potřeby. Místo, kde vím přesně, co můžu čekat, a kde obsluha ví, co může očekávat ode mě. Zpravidla cappuccino, které mi zlepší den v kteroukoli hodinu. Její kouzlo ale netkví v tom, že ji mám blízko a chodím do ní přibližně pětkrát týdně.

Kavárnu STC najdete ve vnitrobloku, ukrytou od okolního ruchu. Dostanete se k ní buď z Opatovické nebo ze Spálené a náhodou ji pravděpodobně neobjevíte. Když už se k ní ale dostanete, uvidíte velkou krásnou zahradu, na které v létě zrají maliny a bývá obsazena hosty. Ti sedí u dlouhého společného stolu, na okolních zídkách a někdy i na trávě. Do kavárny vede pár schodů a na podestě jsou další místa k sezení. Vnitřní prostor je celkem velkorysý, ale volných židlí a lavic se v něm téměř nikdy nedostává, zejména za nepříznivého počasí, kdy nejde sedět venku.

Baví mě zdejší designové detaily – šálky od Qubusu, vázy od studia Dechem, květináče ve stejném vzhledu jako jsou šálky a baví mě i trochu specifická obsluha. Stejně jako v sesterském I Need Coffee tu připravují kávu ze zrn z budapešťské pražírny Casino Mocca, která jsou tu také ke koupi. Káva i ostatní nápoje bývají dobře připravené i promyšlené. V létě sem chodím na ledový batch brew, který je vždy v pohotovosti v lednici. V zimě se zas nad svíčkou ohřívá svařák nebo šípkový čaj. Za hřích stojí i horká čokoláda s marockou mátou od Žufánka. Nápady se tu nešetří.

Na vitríně s nápoji vedle baru je k vidění nabídka sladkých i slaných dobrot. Momentálně jí vévodí skvěle vypadající švédská semla, která se pere o pozornost s brownies s malinami, skořicovými šneky, buchtami a hlavně s rumovými obláčky. Rumové obláčky jsou „one and only“: kousnete si a je dobře. Jsou to perníčky vykrojené ve tvaru obláčku s náplní z povidel a cukrovou polevou s větším než malým množstvím rumu.

Hosté jsou tu v podstatě v jakoukoli denní hodinu. Vedle kávy mají totiž v STC i naturální vína, řemeslná piva a možná i něco ostřejšího. Strávit na zahrádce celý den není žádné umění. Zkuste to. A kdyby vám měl doma někdo hubovat, můžete mu jako odpustek koupit nějaký malý designový kousek, z těch, co tu prodávají.


Super Tramp Coffee

Opatovická 18/pasáž Spálená 15, Praha 1
info@ineedcoffee.cz
supertrampcoffee.cz