Pod pokličkou v Brně

Vtipy o moravské metropoli už dělá jenom Jan Kraus.

Komunikace o Brně na sociálních sítích (a nejen tam) prošla a prochází zajímavou evolucí. Odvěké pražské vtipy o něm (a tamní o Praze) založené na letitých pochybných zkušenostech a hoaxech jsou méně a méně časté. Tu a tam se ještě někde objeví jako nostalgická vzpomínka na dobu tenkrát, a občas se s nimi setkáte i přímo ve městě (nálepka na kávovaru „Udržujte Brno divné“ v espresso baru Buchta B, letní lehátka na brněnských náměstích s legendárním nápisem „Na Brno dobrý!“ či propagační píseň zpěvačky Muchy Brno smrdí). Následuje neostrý přechod do fáze pozitivní diskriminace, kdy mluvčí a pisatelé mají potřebu městu na soutoku Svratky a Svitavy dělat advokáta a spontánně začít sdělovat, že je super a proč. A pomalu ale jistě je tu další epizoda. Brno, co nepotřebuje vaše PR, město, které je v myslích Brňanů i neBrňanů sebevědomá metropole se svými lidmi, institucemi, restauracemi a hlavně unikátními a záviděníhodnými bary. Brno není tip na výlet. Brno je místo k životu. A za poslední dobu se tu staly velké kulinární věci. Jdeme na to.

Do současného ramenového boomu, který na konci zimy vypukl v Praze, dost seriózně promlouvá podnik nedaleko Mendelova náměstí. V Ramen Brno na Václavské to přes oběd šlape příkladnou rychlostí. Tonkotsu za 195 korun máte na stole dřív, než si natočíte vodu. Polévka je ze silného vývaru, místní interpretace není příliš krémová a bíle emulzní. Je ale velmi intenzivní a maximálně ochucená. Nezapomenutelný je křupavý chleba vonící vepřovým sádlem na hladině! Návštěva je nezbytná.

Kavárny jsem vyzkoušel dvě: café bar Morgal, galerijní kavárna v Místodržitelském paláci je podnik lidí kolem Bistra Franz na Veveří. Kromě dobře připravené kávy si tu můžete dát oběd v podobě polévky, malých jídel, pasty nebo dvou hlavních chodů. Nádherný prostor! Buchta B - káva a dobroty je malá kavárna na ulici Štefánikově, kde si kromě skvěle ošetřené výběrové kávy můžete dát taky titulární buchtu (při mé návštěvě jsem měl štěstí na poslední tvarohovou), můžete koupit kávové nářadí nebo zrno s sebou.

Na Zelném trhu, v nově zrekonstruovaném barokním Paláci opata Žďárského kláštera, najdete hned dva podniky, které stojí za zmínku. Nedávno otevřené Elsner bistro, jehož majitelka stála u zrodu legendární restaurace Koishi nebo brněnského Lokálu U Cajpla, je moderní podnik, kde si můžete dát snídani nebo oběd, sklenku vína či pověstné dezerty od dříve pražských Voltre Plaisir. Přijdete-li na snídani, dejte si ztracená vejce s bearnskou omáčkou. Ta je tu naprosto vynikající a je jí tolik, že suchý chleba určitě dojídat nebudete!

Ve sklepení paláce se nachází další z rodiny úspěšných barů, kam patří 4pokoje, Super Panda Circus a Bar, který neexistuje. Nový podnik se jmenuje Slast. Tvoří ho systém chodeb a místností, kde si můžete dát vodní dýmku, volně se sklepem pohybovat a prohlížet si vystavené obrazy. Objednávky vám načtou na čip, který každý dostane hned u vstupu. Na drincích tenhle podnik spíše nestojí, v rámci žánru jsou ale dobře provedené a zábavné.

Nedovedu si představit svou návštěvu Brna bez večeře v Atelier Cocktail Bar & Bistro. Je to jediný podnik, kde seriózně párují koktejly a víno se špičkovým jídlem. Vždy si dávám degustační menu, tentokrát nemůžu dostat z hlavy kotletu s bramborovo-jablečnou kaší a špičatým zelím a zejména dezert: Floating Islands ve vanilkové omáčce s marakujou. Sem chcete.

Brněnské podniky zkrátka závidíme, a nepřestáváme je prověřovat. V budoucnu se zaměříme na další porci brněnských kaváren a espresso barů, blíže rozebereme brněnské foodtrucky a prověříme legendární restauraci Pavillon. V Brně se dějí velké věci! Stay tuned!