Martinez Bar

FOTO: Archiv Martinez Bar

FOTO: Archiv Martinez Bar

K zařazení do skupiny špičkových barů chybí Martinezu jediné - hosté.

„Říkali jsme si, že uděláme bar tak dobrej, jako kdybysme ho dělali jen pro sebe.“ To je jediná věta, kterou se představuje tenhle vinohradský podnik na svém webu v sekci O nás. V pražské Budečské ulici se v suterénním prostoru nachází moderní prostorný bar, kde dostanete jak úplnou klasiku, tak současné adaptace tradičních koktejlových receptur i delší ovocné highballs. Padnoucího nápoje se tu dostane jak milovníkovi fine mixologie, tak koktejlovému začátečníkovi. 

Drinky tu jsou rozděleny do třech základních kategorií. Signature Cocktails jsou volné disciplíny - chuťově avantgardní ale vyvážené nápoje s nezvyklými, zábavnými chuťovými kombinacemi. Ideální volba k objevování. Martini Retrospective je výlet k různým variantám legendární kombinace ginu a vermutu v šesti stylech a interpretacích. Perfektní k serióznímu vzdělávacímu posezení a tříbení vašich senzorických znalostí. Highballs jsou zase delší ovocné drinky, z kategorie punch pak můžete vybírat velkou mísu s koktejlem pro více lidí. 

Hledáte-li koktejl na pomezí dlouhého a krátkého, laděného spíše ovocně, můžete vyzkoušel signature Singapore Sling: slavný asijský drink na ginu, s Grand Marnier, Cherry a ananasovými bitters. Nevyberete-li si z lístku, namíchá vám barman drink podle vašeho přání. Objednal jsem si manhattan na bourbonu. Barmanova interpretace mě trochu zaskočila použitím čokoládou infuzovaného vermutu a skořicovými bitters, drink však byl perfektně vymíchán do krémové konzistence, byl příkladně ledový a čirý. Čokoláda byla spíše ve vůni než chuti, sladkost dodal toliko vermut. Drinky stojí okolo 150 Kč. 

Vlastní disciplínou je místní Asií inspirovaný barfood. Kromě šťavnatých a velmi dobře provedených a ochucených dim-sum (3 ks za 155 Kč), které má tenhle bar ve štítu, můžete taky vyzkoušet kachnu v napařeném knedlíčku, asijské saláty či edamame. Barfood je disciplína, kde jednoznačně vedou spíše brněnské podniky (4pokoje, Bar, který neexistuje nebo nedostižný Atelier Cocktail Bar & Bistro ve zcela vlastní kategorii), místní jídla jsou ale nesrovnatelně lepší alternativou k obligátních chipsům, olivám či ořechům. 

Během mých několika návštěv jsem tu jednou zastihl DJe, jeho přítomnost ale ještě více podtrhla největší slabinu tohohle podniku: hrál jen zlomku obsazených stolů. Do baru jsem zavítal několikrát v různých dnech a časech včetně páteční dvaadvacáté hodiny. I v tuhle chvíli tu však byly jen jednotky hostů. Ve své webové vizitce podnik udává, že Vinohradům přináší, co jim chybí: bar, kde to žije. Tady to bohužel ale moc nežije. A sedět v poloprázdném baru, byť nad sebelepším drinkem a barfood, zkrátka nechcete. 


Martinez Bar

Budečská 773/19, Praha 2
702 123 040
info@martinezbar.cz
martinezbar.cz