Tràng An

Foto: Taste of Prague

Foto: Taste of Prague

Nekolísavá kvalita známých vietnamských jídel ze stánku mezi halami tržnice se přesunula do neustále se rozvíjejícího bistra.

Dávno pryč je vlna, na které na menu každé asijské restaurace připluly jako novinka polévky pho a jiné vietnamské speciality. Dnes si můžete pho dát k obědu doslova na každém rohu. Je však jen málo míst, která nudlovou polévku České republice představovala a zároveň dodnes platí za domov a synonymum autentické vietnamské kuchyně s nekolísající kvalitou nabídky.

Jedním z nich byl beze sporu stánek „Pod Osmičkou“, kde v útrobách holešovické tržnice připravovali vietnamské nudlové polévky, grilovaný bůček, závitky a bun bo kho (variantu masového salátu bun bo nam bo). Ten se však před časem přesunul do jedné z budov tržnice, a vzniklo tak bistro či restaurace Tràng An, kde si můžete známá vietnamská jídla dát bez expozice nepříjemným povětrnostním podmínkám.

Osu místní nabídky představuje několik málo jídel. Tělo klasické polévky v hovězí (pho bo) a kuřecí (pho ga) variantě tvoří silný tmavý vývar. Z hovězího masa můžete vybrat vařenou kližku (chin), kýtu na zázvoru (tai gung) či kýtu na česneku (tai lan). Vývar je doplněn známými nezbytnostmi, v porovnání s ostatními bistry spíše nadstandardní porcí bylinek a dalšími volitelnými přísadami - domácím nakládaným bambusem, česnekovým octem, citronem a chilli papričkami.

Bun bo kho - místní varianta populárního bun bo nam bo - je mimořádně fotogenická miska s kulatými nudlemi, hovězí kýtou na česneku, salátem, bylinkami a arašídy. Zálivka z rybí omáčky, ředkve a mrkve je tu trochu sladší, než jak ji znáte z jiných podniků, spolu s chilli papričkami nebo omáčkou Sriracha ale jídlo dokonale doplňuje a vytváří tak jedno z nejzajímavějších a nejlepších bun bo nam bo, která jsem kdy ochutnal. V létě jasná volba! 

Interiér restaurace se neustále vyvíjí a zlepšuje - před nedávnem přibyly nové světlé stoly, v létě si můžete sednout na markýzami stíněnou terasu. Velmi pokročilé je tu balení pokrmů s sebou: vývar dostanete zvlášť, takže jej můžete doma samotný ohřát a přelít jím polévkovou vložku, balení nádob s jídlem navíc personál uzpůsobí tomu, zda půjdete s jídlem pěšky nebo autem. Pokud máte štěstí a bydlíte nebo pracujete v dosahu služby UberEats, můžete místní jídla objednávat přes tuhle platformu.

Ne každý, kdo s nějakou disciplínou přišel jako první, také v čele pelotonu zůstává. Tràng An je ale instituce, která učila Pražany autentickou vietnamskou kuchyni milovat a která nadále drží vysoký standard bez zakolísání v kvalitě.


Trang An

Holešovická tržnice, hala 5
Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7
fb.com/asijskebistropodosmickou/