The Banker's Bar

FOTO: JAKUB DVOŘÁK

FOTO: JAKUB DVOŘÁK

Stylový koktejlový bar, kde mají úroveň barmani i drinky.

Banker’s Bar možná nepatří mezi nejdiskutovanější podniky na pražské koktejlové scéně, ale měl by. Náleží rozhodně mezi špičku. Pokud máte rádi sofistikované prostředí i míchané nápoje, vypravte se zcela bez obav do baru stylizovaného do prvorepublikové finanční instituce. Najdete tu přítmí, poklidnou atmosféru a barmany, kteří rozumí svému řemeslu.

Zatímco sesterská La Casa de la Havana vieja je místy hlučná a divoká a užijete si ji, pokud máte party náladu, Banker’s Bar si vychutnáte v situaci, kdy toužíte po skvělém drinku a rozhovoru nebo chvíli kontemplace se skleničkou v ruce.

Velkou pozornost tu věnovali jak interiéru, tak nabídce a servisu nápojů. Aktuálně je stále v platnosti druhé koktejlové menu, které odkazuje na éru první republiky a nahradilo nápojový lístek postavený na jménech slavných bankovních lupičů. Ví se o nás, že jdeme po podstatě, v barech tedy po drinku. Nedbáme příliš na pozlátko v podobě „zábavného“ servisu a pomíjivých ozdob, které často zakrývají nevalné provedení nápoje. Proto jsme rádi, že třetí koktejlový lístek, který by měl začít platit na konci března, kdy bar oslaví třetí narozeniny, bude zase o něco blíže naší filosofii: představí nové promyšlené drinky, ale v jednoduchém prezentaci.

Je ovšem spravedlivé říct, že v Banker’s místy přepjatý servis nezakrývá vůbec nic. Koktejly jsou skvěle provedené, lhostejno zda-li je vybíráte z lístku nebo si necháte připravit nápoj na přání. Zdejší margarita je etalonem vyváženosti. Solnou krustu nahrazuje černá lávová sůl na části sklenky - výborně vypadá a ještě lépe chutná. Silná vzpomínka nás nutí zas a znovu objednávat drink z prvního menu s názvem Opium Poppy neboli mák setý. Snoubí se v něm mák se svěžestí citrónu a sílou rumu.

Zajímavostí podniku je mimo jiné fakt, že za pultem jsou často vidět mladí barmani, kteří ale dobře vědí, co dělají. Je radost se na ně dívat a pít drinky, které připravují. I v tom by mohl jít Banker’s Bar ostatním podnikům příkladem.


Banker’s Bar

Haštalská 16, Praha 1
+420 602 624 317
info@bankersbar.cz
bankersbar.cz