Nejlepší čas navštívit novou Nomu je právě teď

Praktický návod na co se připravit, abyste si Nomu opravdu užili.

S otevřením restaurace Noma v nové lokalitě v roce 2018 jsou ve světě moderní gastronomie spojena vysoká očekávání. Je to celkem logické, vezmete-li v úvahu, že její předchozí verze byla čtyřikrát vyhlášena nejlepší restaurací na světě podle prestižního žebříčku The World’s 50 Best Restaurants. Všichni jsme tedy napjatí, jestli se při vyhlášení nejlepších restaurací, které nás čeká v půlce roku 2019 v Singapuru, opět objeví na některé z předních pozic. Pokud se to stane, což předpokládám, máte teď nejlepší šanci novou Nomu navštívit, dokud ještě žádné ocenění nemá a všichni se tak snaží na maximum předvést to nejlepší, co umí. O cenách nemluvě.

V tomto článku bych vám chtěl nabídnout několik užitečných informací o tom, jak to v Nomě funguje a upozornit na pár zvláštností, na něž se host musí připravit, pokud si chce návštěvu opravdu užít.

První věc, která by vás mohla otrávit už předem, je rezervace. Přestože Noma aktuálně nemá žádná ocenění, je globální komunitou foodies považována za poutní místo a tomu odpovídá zájem. Rezervační systém se otvírá jednou za čas a pokud to prošvihnete jen o pár sekund, nemáte následujících pár měsíců šanci dostat místo.

Mimochodem nejbližší termín je už 12. 2. 2019 v 16h!

Noma používá rezervační systém Tock. Vaše šance na úspěch výrazně stoupnou, pokud si tam předem založíte uživatelský účet a předvyplníte všechno možné. Dále je nutné mít po ruce kreditní kartu (platí se předem). Volnější jsou spíše obědy než večeře, spíše pracovní dny než víkendy a spíše větší stoly pro 6 nebo 8 lidí než malé stoly pro dva.

Kuchyně v Nomě se v průběhu roku třikrát promění podle surovin, které jsou v daném ročním období na vrcholu. Rok začíná sezonou Ocean, která končí na přelomu května a června. Přes léto je vegetariánské období a od října zvěřina a všechno z lesa. Bez ohledu na to se každý den degustační menu připravuje v mnoha variantách tak, aby bylo možné uspokojit hosty s různými alergiemi a jídelními intolerancemi. Pokud tedy máte nějaké omezení tohoto typu, je potřeba to včas nahlásit a věřte, že tým kuchařů udělá všechno proto, aby to nějak vymysleli. Samozřejmě asi nedává smysl si s velkým úsilím udělat rezervaci na sezonu Ocean, když vám nechutnají ryby.

Dále musíte počítat s tím, že Noma je z určitého úhlu pohledu víc laboratoř než restaurace. Staví na inovacích, velmi neotřelých kombinacích chutí a textur a hostům chystá mnoho leknutí v tom smyslu, že jídla nějak vypadají, ale chutnají úplně jinak nebo že na talíři najdete věci, jako jsou pohlavní orgány sumýše, o jejichž poživatelnosti jste dosud asi nevěděli. Pokud jste konzervativní a budete hledat chuti, které znáte odjinud, můžete být zklamáni.

Noma také není ortodoxně lokální, nečekejte tedy mušle nachytané v Kodaňském přístavu a zeleninu pěstovanou na vlastní zahrádce. Příkladem jsou mořské plody, které často pocházejí z Faerských ostrovů, což je z Kodaně dál než z Prahy ke Středozemnímu moři. Pokud se s tím ale smíříte, budou vám odměnou ty nejlahodnější a největší arktiky islandské žijící právě v hlubinách severního Atlantiku.

Noma nevyžaduje žádný dress code, což je příjemné a pomáhá to vytvářet neformální atmosféru, aniž by to nějak ubíralo na výjimečnosti zážitku z návštěvy. Samozřejmě nikdo nakonec nepřijde v plavkách, ale také tam asi nebude nikdo ve white tie. Takže žádný stres, prostě se oblékněte tak, ať se sami cítíte příjemně a nebojte sníst některé chody rukama nebo vytřít talíř chlebem.

Vinné párování v Nomě je určitě jedno z nejlepších na světě. Pracují hodně s malými dodavateli naturálních vín, takže tam můžete snadno narazit i na vína z České republiky, hodně je zastoupeno Rakousko a Německo. Počítejte s tím, že vinné párování v plném rozsahu znamená určitě 7 dl. Nemusíte samozřejmě vypít všechno, ale to by zase byla škoda. Naopak bude-li vám chutnat, sommelier vám občas ještě trochu přidá. Zmiňuji to proto, že pokud do Nomy vyrazíte na nejpopulárnějším dopravním prostředku v Kodani, což je kolo, může vám množství alkoholu v krvi komplikovat zpáteční cestu.

Teď už víte vše podstatné. Pokud tedy do Nomy vyrazíte, podělte se s námi o vaše zážitky na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu.