Místo

Foto: archiv Místo

Foto: archiv Místo

Velká a rušná kavárna, kam můžete zajít na dobré jídlo.

Pražské Dejvice jsou krásné místo s dobrou pověstí a nepříliš vysokou koncentrací dobré kávy nebo jídla. Snad za to může starosvětský klid, možná je to věc nízké hustoty osídlení. Přesto existují mezi tamními podniky výjimky, které dokážou hosty přitáhnout zblízka i zdaleka. Místo mezi ně beze sporu patří.

Prostorná kavárna s velkými okny, kterou navrhlo architektonické studio Edit a ilustracemi na stěnách opatřila výtvarnice Kateřina Kynclová, je mladším sourozencem karlínského Mého šálku kávy - také Místo patří přední české pražírně výběrové kávy Doubleshot. Tím je jasně daná nabídka i vysoká úroveň péče, kterou zde nápojům věnují, o poučené obsluze nemluvě.

V menu jsou vždy dvě varianty espressa (45 Kč), vybraná jednodruhovka a sezonní směs, a od něj odvozené nápoje s mlékem. U filtrované kávy (70 Kč) mají hosté na výběr hned ze tří variant, kterou doplňuje o něco levnější batch brew (55 Kč). Přestože tým za barem se průběžně obměňuje, některé jeho pilíře jsou pevné, snad i proto je káva dlouhodobě konzistentní a na vysoké úrovni. Jako bonus tu navíc připravují kávové koktejly, s každou další sezonou přichází nový. To se ostatně týká i jídel.

Snídaňová nabídka čítá v současnosti sedm různých, převážně vydatných položek, od velké anglické snídaně (160 Kč) přes obligátní vejce Benedikt (150 Kč, při rušnějších víkendových snídaních s mírnými výkyvy v konzistenci) a doznívající chléb s avokádem (150 Kč) až po lívance s džemem (140 Kč). V denním menu se mísí vlivy různých světových kuchyní - právě teď obsahuje například zdejší voňavou interpretaci libanonského salátu fatuš (145 Kč), lehký krůtí tajin s meruňkami (160 Kč) i tacos se šťavnatým kachním masem (160 Kč).

Ne každému musí takový rozlet sedět, ale zároveň skýtá únikové varianty pro konzervativnější strávníky. Je také dobré poznamenat, že co sezona, to mírně jiné chutě. Co do kvality není ale poslední dobou co vytknout.

Sluší se ještě dodat, že u baru si mohou hosté vybrat nejen z vitríny se sladkostmi, ale také si pořídit vybavení na domácí přípravu kávy, včetně zrna.

O Místo je zájem, bývá tu tedy rušno. Nečekejte, rezervujte (mimo víkendů a svátků). V týdnu sem míří lidé na schůzky, za prací u filtrované kávy, na posezení přáteli nebo dětmi, o víkendu se tu - dejvicky, čili poklidně - bojuje o volné stoly. Hned u vstupu zpravidla narazíte na ceduli s prosbou, abyste počkali, až vás obsluha usadí. A může se klidně stát, že v některou část dne si budete muset vystačit se schody nebo s kávou s sebou. Personál je každopádně neustále v pohybu a dělá dost proto, abyste nečekali dlouho nebo zbytečně. V létě se navíc kavárna drobně rozšiřuje o venkovní stoly.


Místo

Bubenečská 12, Praha 6
+420 727 914 535
info@mistoprovas.cz
mistoprovas.cz