Industra Coffee

FOTO: ARCHIV INDUSTRA COFFEE

FOTO: ARCHIV INDUSTRA COFFEE

Konzistentně špičková káva a nejnápaditější kavárenský brunch, na který u nás narazíte.

Když jsem před téměř deseti lety napsala článek o pěti pražských kavárnách, ve kterých v té době pracovali s výběrovou kávou (a o moc víc jich tehdy nebylo), přišel mi děkovný e-mail, jehož pisatel mě oslovoval legrační přezdívkou, tykal mi a podepsal se Adam Obrátil. Pátrala jsem po tom, jestli se známe, ale napsal mi jen tak, protože ho článek nadchnul. Nezůstalo u e-mailu. Odjel do Anglie a začal pracovat jako barista v Londýně. Prošel skvělými londýnskými kavárnami a vrátil se do Brna. 

S partnerkou Petrou Střeleckou, která v londýnském Prufrocku připravovala jídlo, než ji také pohltila káva, pak otevřeli Industru. Když mám pocit, že moje práce nemá smysl, vzpomenu si právě na tohle, protože Industra Coffee je jednou z nejlepších kaváren, které znám. Nejen u nás. A říkám si, že na tom mám vlastně takovou malou zásluhu.

Brňáci tvrdí, že je to do Industry daleko. Z centra asi tak patnáct, možná dvacet minut, takže výmluvy si nechte a vypravte se do areálu mrazíren, projděte vrátnicí (ne venkem kolem závory) a nechte se nadchnout.

Od počátku tu pracují se zrny od Square Mile Coffee Roasters, občas se na filtru objeví něco výjimečného i od jiné pražírny. Zatímco Adam je králem kávovaru a ve vypjatých chvílích nedělního dopoledne, kdy kavárna praská ve švech si s naprostým klidem odškrtává na papírku jedno vydané cappuccino za druhým, Petra je královnou alternativních metod a kuchyně. Podařilo se jim najít stejně nadšené spolupracovníky, takže i pokud jde o obsluhu, je návštěva Industry radost. 

Přes týden se může zdát jako obyčejná kavárna s milým personálem, skvělou kávou a řadou cen ze soutěží v její přípravě. Víkend ale přináší na kavárenské stoly jídlo a všechno vrcholí nedělním brunchem. Čím dřív přijdete, tím lépe uděláte a nebudete muset dlouho čekat na stůl. Nabídka je každý víkend jiná. Barevná, voňavá, často lehce orientální, vždycky originální, pro vegetariány i milovníky masa.

Základem brunche je dobrý chléb, na kterém se často vrství maso, vejce, houby, pečená zelenina nebo sardinky. Pro ilustraci si představte třeba marinovaný bůček s houbami v hoisin omáčce na avokádovém toastu. Petřiny kombinace surovin a chutí jsou geniální a není lepší místo pro strávení nedělního dopoledne než brněnská Industra. Se vší vážností a úctou.


Industra Coffee

Masná 9, Brno
+420 736 135 866
kurzy@industracoffee.cz
industracofee.cz