Bistro à Table

Foto: archiv Dojedeno

Foto: archiv Dojedeno

Francouzské bistro s nekomplikovanými klasickými jídly.

Působí možná trochu nenápadně, ale má nesporný šarm. À Table je jedním z těch míst, kam můžete celkem bez obav vyrazit jak v případě, kdy chcete udělat dobrý dojem a nepřehnat to, tak v okamžicích, kdy nemáte čas ani chuť experimentovat, pouze se dobře najíst.

Podnik nacházející se pod úrovní chodníku je zařízený jednoduše - bíle vymalované cihlové stěny a stropy, černé židle a lavice u dřevěných stolků, pouze dvě místnosti, prostornější s barem vepředu, menší vzadu. (V létě přibývá několik míst na platformě na ulici před bistrem). A stejně přímočarý je i zdejší přístup k jídlu. Jde o francouzskou klasiku, která vám na stole přistane nepříliš dlouho po objednání. Pokrmy jsou nekomplikované a pracují s jasnými chutěmi.

Platí to třeba o jedné ze zdejších specialit, konfitovaném kachním stehně (315 Kč). Maso má krásnou barvu, je jemné a na talíři se pod mírným tlakem příboru jen rozsýpá. Podávají ho tu s bramborami restovanými na kachním tuku a salátem. Podobně dobrý dojem dělá i vzdálený bratranec hamburgeru, steak haché (195 Kč), zde z čerstvě mleté loupané plece, k tomu na drobno krájená zelenina, bramborová kaše a salát.

Na baru bývá pravidelně vystavený lákavě vypadající a dobře chutnající tarte Tatin (82 Kč), velmi příjemná je i kombinace hruškového pyré s čokoládovým krémem (72 Kč).

Sluší se dodat, že zajít lze do Bistra à Table také na snídani, a to už od půl osmé ráno, nebo rychlý oběd - polévka s hlavním jídlem tu přijde na sympatických 159 Kč.

Pokud se v bistru rozhodne strávit celý večer ve společnosti přátel, můžete se zkusit vydat na procházku místní vinnou kartou, která je samozřejmě výhradně francouzská a poměrně obsáhlá.

Zdejší obsluha je příjemně neformální a milá - a pokud právě není plno, poměrně svižná.

Podnik opravdu není příliš velký, což může znamenat několik drobných nepříjemností. Vyrazit sem večer bez rezervace je sázka do loterie. V případě, že narazíte na společnost, která přišla především za vínem, není před hlukem úniku. A z kuchyně ke stolu je to jen pár kroků, takže citlivější nosy budou dobře vědět, jaké pokrmy se právě připravují.


Bistro à Table

Mařákova 276/10, Praha 6
+420 211 152 619
fb.com/atablebistro