Meat Vandals Bistro

Foto: Dojedeno.cz

Foto: Dojedeno.cz

Pastrami jak z newyorského deli.

Tuto partičku masových nadšenců jste dosud mohli potkávat na Smíchovské náplavce, Manifesto Marketu a různých food festivalech po celé republice. Celkem stabilně fungovali také v kontejneru za Kotvou. Od začátku září mají otevřené kamenné bistro v Myslíkově ulici, které je mnohem pěknější a voňavější než pročůraný průchod za obchodním domem.

Vandalové mají poměrně stručnou nabídku postavenou na sendvičích s pastrami a trhaným vepřovým. Úzký sortiment je velká výhoda, protože tihle hoši hrají na kvalitu, a to se jim daří. Zejména pastrami vychytali k dokonalosti. Pokud jste ho někdy ochutnali v některém tradičním židovském deli v New Yorku, tak si jistě budete pamatovat zvláštní chuť, kterou pak v Praze nemůžete najít. Mám za to, že ji vytvoří větší množství koriandrových a hořčičných semínek v marinádě, čehož se v Praze většina pastramistů bojí. Vandalové se ale nebojí ničeho, díky tomu jsou jejich pastrami sendviče podle mého názoru v metropoli nepřekonané.

Kromě masa se jim také podařilo vyladit skvělou briošku, která je nadýchaná a vláčná. Dávají také New York připomínající poměr masa a pečiva, což je důležité, přece nejdete na housku!

Pastrami sendviče dělají ve dvou provedeních. Jeden je tradičnější, tedy s kvašeným zelím, okurkou a hořčičnou majonézou. Druhý je jejich signature – s cheddarem, chimichurri omáčkou a chipotle majonézou. Při vší úctě k tradici, mně víc chutná ten jejich, výrazný, nabušený chutěmi.

Kromě pastrami mají Vandals v nabídce i sendviče s trhaným vepřovým a občas dělají nějaký speciál. V bistru mají také obědové menu zahrnující polévku a sendvič, případně polévku a maso na pečených bramborách nebo zelenině. To za příjemných 169 Kč. Od října navíc rozšířili otevírací dobu a podávají i snídaně v podobě bulky s masem a vajíčkem. Doporučuji vše konzumovat bez kravaty.


Meat Vandals Bistro

Myslíkova 172/29, Praha 1
+420 602 495 301
info@meatvandals.cz
fb.com/MeatVandals/