Výčep

FOTO: ARCHIV VÝČEP

FOTO: ARCHIV VÝČEP

Dobré jídlo, příjemná atmosféra a svěží vítr na pražské gastronomické scéně.

Nejžhavější novinkou přelomu roku se stal jednoznačně Výčep, který v diskuzích na sociálních sítích přebil i Dva kohouty od Ambiente. Nepleťte si ho s neméně sympatickým Výčepem v Táboře, shoda jmen je čistě náhodná a trochu nešťastná. Ten pražský patří do skupiny Kolektiv, kam spadá i Nejen Bistro nebo třeba Meat Beer a Dock House.

V horní části Korunní ulice, hned u zastávky tramvaje Perunova se od poloviny prosince 2018 točí Dalešice, pijí pálenky neuvěřitelných chutí a vaří něco, čemu provozovatelé říkají „valašská kuchyně“. Pokud byste se orientovali jen podle komunikace podniku, museli byste se oprávněně bát bullshit faktoru, který z příspěvků o dukátových buchtičkách valašské babičky jen stříká (protože ta je pravděpodobně neplnila nugátem, ani nepolévala krémem z vaječňáku). Uvnitř restaurace naštěstí nenajdete jedinou ovčí kůži a „Dů Valaši dů“ tam také z repráku nezní (i když hudební dramaturgie by snesla upgrade).

Naopak. Jakmile vstoupíte, s úsměvem vás přivítá obsluha a posadí vás k některému ze stolů, pokud nějaký volný se štěstím najdete - rezervaci na večeři rozhodně doporučuji.

Bez přílohy

Nabídka překvapuje stručností a přímočarostí. Většina jídel je podávána s chlebem, pokud nejsou rovnou v housce, jako sekaná, nebo úplně bez přílohy. Možná proto jsou ceny zatím tak příznivé. Faktem je, že přímo na místě pečený kváskový chleba při poslední návštěvě překvapil perfektně křupavou kůrkou, vláčnou střídkou s většími oky i vyváženě nakyslou chutí. Jeho kvalita má rozhodně vzestupnou tendenci. Jen kdyby neležel tak „autenticky“ na slámě, která se k němu lepí.

Během několika návštěv se nám podařilo projíst se celým jídelním lístkem, a tak vám můžeme fundovaně poradit, co si dát a čemu se raději vyhnout.

Zelňačku ze spáleného zelí (78 Kč) rozhodně chcete. Čirá polévka s plátkem brambory a kouskem zelí je chuťově intenzivní, akorát kyselá a v zimě jednoznačný začátek večeře. Z předkrmů bez obav vynechte tatarák (210 Kč), ve kterém chuť masa spolehlivě přebíjí majonéza s uzenou chili papričkou. Sáhněte po kachních srdíčkách na bramboráku, kterému tu říkají regionálně „placek“, s dobře připravenou, chuťově výraznou kachní omáčkou (168 Kč). Nebojte se kapřích pepřenek a pokud je vaše komfortní zóna opravdu úzká, dejte si smažený květák (85 Kč). Chybu neuděláte ani objednávkou dekorativně servírované huspeniny, ale říkat octu s vodou a snad s trochou cukru „valašský nálev“, už je fakt trochu na sílu.

Strč prst skrz krk

Z nabídky hlavních jídel bohužel stihla zmizet geniální hovězí oháňka na červeném víně, ale zůstaly skvěle připravené i vymyšlené konfitované krůtí krky v uzeném sádle (195 Kč). Surovina s minimální cenou zpracovaná do podoby, která nadchne každého, komu se neprotiví obírání kostí. (Jak pravil Jakub, měli by to podávat s pinzetou.) To je ovšem jediná výhrada.

Dětsky konejšivé jídlo v podobě grilovaných kuřecích prsou s bramborovou kaší, které bylo při všech mých předchozích návštěvách vyprodané, nakonec nejvíce překvapilo kompotovanou dýní servírovanou přímo na talíři s masem a přílohou. Kam se hrabe dýně à la ananas na tuhle skořicově chutnající dobrotu.  

Zkuste i populární paprikový lusk plněný uzeným vepřovým kolenem a pohankou (opravdu valašská surovina, hurá). Jen se nenechte zaskočit jeho spíše předkrmovou podobou. Vše včetně pohanky a rajčatové omáčky je uvnitř lusku, takže to rozhodně není porce ani pro dřevorubce, ani pro průměrného hipstera.

Otazník, vykřičník a další otazník se po naší poslední návštěvě vznáší nad nejdražší položkou na menu, kterou je vyzrálá hovězí loupaná plec s hovězí omáčkou, kyselou zeleninou a chlebem (395 Kč). Maso v prosklené lednici určené ke zrání vypadá skvěle. Akorát je z Nového Zélandu. Na doporučení obsluhy jsme je nechali připravit medium-rare, což je u masa, jehož pojmovým znakem je výrazná šlacha, trošku riskantní. No, nemusíte opakovat naše chyby. Maso z Nového Zélandu nemá v takovém podniku co dělat a za téměř 400 Kč si dáte lepší filírovaný steak s chlebem jinde.

Čistě a jednoduše

Celý podnik vypadá jako hezká, čistá, jednoduchá hospoda, ve které se rozhodli podávat zajímavé jídlo z celkem obyčejných surovin, aby bylo k pivu co jíst. Za sebe říkám, že je to geniální nápad umocněný nabídkou pálenek, které prostě lákají k ochutnání. Je to přesně ten typ podniku, kde vám bude skvěle s kamarády, vezmete sem klidně tchýni, která se na ceny v pražských restauracích nemůže ani podívat, a dovedu si tu představit třeba i hostinu po promoci. Romantickou kulisu pro první rande sice neposkytuje, ale zase se tu dá slušně opít, kdyby to nešlo úplně hladce.

Obsluha se drží na solidním průměru, což je v současné době co říct, byť s výkyvy nahoru i dolů. Při první návštěvě byl čistě pánský servis opravdu skvělý. Při druhé jsem měla pochybnosti, jestli jsem si nespletla dveře. A od té doby se drží v relativně příjemných mezích.

Nevíte-li, kam v nejbližší době vyrazit, Výčep vaří i točí. Jen se pro jistotu podívejte na jejich facebook, občas chystají překvapení v podobě nečekané zavíračky nebo změny otevírací doby, ale to lze přičítat prvním měsícům provozu.


Výčep

Korunní 92, Praha 2
+420 720 120 100
info@vycepkorunni.cz
vycepkorunni.cz