Thir

Foto: Jan Líbal

Foto: Jan Líbal

Lokální suroviny, promyšlená a skvěle chutnající jídla, naturální vína a osobitý servis Honzy Čulíka.

V Táboře to žije jako málokde jinde. Každý rok tam přibude nějaký zajímavý podnik, kvůli kterému stojí za to sednout v Praze do vlaku - a za hodinu a půl už můžete sedět u stolu. Dnes jich je tam tolik, že je za jeden den ani nestačíte všechny obejít. Nade všemi ale stojí Thir. Původně vinný bar zaměřený na naturální vína, dnes restaurace, která nabízí jídlo ze surovin z okruhu pár desítek kilometrů od Tábora v téměř dokonalé podobě a k němu vína, která stála za zrodem podniku.

Hlavou i srdcem Thiru je Honza Čulík, který procestoval svět, nadchl se víny bez zbytečné chemie, myšlenkou lokálnosti a pak se vrátil domů. A zatímco domácí velká kuchařská jména stále mluví o tom, že produkce České republiky není dostatečně gastronomicky zajímavá a soběstačná, Honza dokazuje, že opak může být pravdou, jen to stojí práci, čas a úsilí. Osobně objíždí „své“ farmáře, domlouvá se, co kdy bude, a podle toho v Thiru připravují menu - standardně na měsíc dopředu nebo do vyprodání základní suroviny, například jehněčího. Během loňského roku stáli za nabídkou podniku šéfkuchaři Vojta Kalášek a Tomáš Riesinger, kteří se střídali ve vymýšlení pokrmů sestavených z toho, co právě farmáři nebo Honza dovezli. Letos už by vše měl mít v rukou stálý šéfkuchař.

Pokud si budete plánovat výlet, veďte v patrnosti, že otevřeno je jen od čtvrtka do neděle (v neděli pouze přes poledne) a během všednodenních obědů se nabízí menu sestavené z polévky, dvou jídel s masem/rybou a jednoho vegetariánského. Ideální je vyrazit na večeři, nechat si k jídlu napárovat i vína a v Táboře zůstat do druhého dne. Opakovaně jsme ale vyzkoušeli za vás, že to jde i s návratem do Prahy posledním vlakem, který jede před desátou.

Vyplatí se sledovat Thirův facebookový profil, protože podnik často organizuje speciální akce, nezřídka spojené s charitou, během kterých se skvěle najíte, pobavíte se se stejně naladěnými lidmi a ještě přispějete na dobrou věc. Vzhledem k tomu, jak často se menu mění, nedoporučím vám nic konkrétního, ale jednu dobrou radu vám přece jen dám: pokud se na večeři vypravíte ve čtyřech, zvládnete se projíst celým jídelním lístkem. A nebudete litovat. Poměr cena/výkon je tu jedinečný, stejně jako koncept.


Thir

Provaznická 152/1, Tábor
+420 775 220 092
jan@thir.cz
thir.cz