The Eatery

Foto: archiv The Eatery

Foto: archiv The Eatery

Holešovice. Jídlo v hlavní roli.

Restaurace The Eatery se objevila v pražských Holešovicích v létě 2018. Podnik je od začátku spojen se jménem Pavla Býčka, který jako head chef obhájil několikrát po sobě michelinksou hvězdu v Alcronu. Laťka je tedy vysoko.

The Eatery se sympaticky snaží co nejvíce využívat lokální sezónní suroviny a pracovat s českými a moravskými farmáři a malými dodavateli. Najdete zde ryby z chaberské Chabrybárny, sýry z Krasolesí nebo hovězí maso od Martina Kloudy.

Strohý interiér a jednoduché vybavení se tváří nenápadně a nechávají prostor pro jídlo, což je to hlavní, o co v tady jde. Líbí se mi velká prosklená okna do ulice, kterými do restaurace proudí přirozené denní světlo. Za tmy oceníte bodové osvětlení nad každým stolem. Vydařené prezentace jednotlivých pokrmů si tak můžete užít za všech světelných podmínek. Pokud k tomu navíc chcete vidět kuchařům pod ruce, doporučuji rezervovat si místa u chef’s table kolem otevřené kuchyně.

Při jedné z návštěv na přelomu roku jsme ochutnali moderní pojetí čočky na kyselo. Tradiční chuť byla zachována, vajíčko bylo precizně uvařeno na 63°C, cibulka a jemně nakrájená okurka byly na dně misky a na povrchu bylo jídlo posypané strouhanou šunkou. Vynikající záležitost.

Další zajímavé jídlo je zauzený siven s podmáslím a okurkou marinovanou v Pernodu. Je to lehký předkrm, který připomíná některé kreace skandinávské kuchyně. Jen by mu slušelo o něco výraznější kyselé ochucení.

Z hlavních jídel bych určitě doporučil vyzrálý bůček s kapustou, růžičkovou kapustou a s omáčkou z madeiry. Je to brutální útok umami chutí ze všech představitelných stran. Skvělé jídlo pro zimní období a vzhledem k přiměřené velikosti porcí nemusíte ani mít výčitky svědomí.

Kromě jídla je třeba alespoň stručně zmínit i vína, kterým je zde věnována také náležitá pozornost. V nabídce jsou zejména přírodní od malých vinařů s důrazem na střední Evropu. Řadu z nich lze ochutnat po skleničce. Zdejší sommelier se v nabídce orientuje dokonale a dokáže k jednotlivým jídlům doporučit tradiční i méně obvyklé párování.

Cenová hladina je v The Eatery nastavena zatím velmi přijatelně. Za tříchodovou večeři včetně nápojů se budete pohybovat pod 1 000 Kč na hlavu.

The Eatery se zdá zatím být příjemným přírůstkem na pražské gastronomické scéně. Zejména pro obyvatele Holešovic a okolí je to jistě vítané rozšíření možností, kde se lze za přiměřené peníze slušně najíst, zorganizovat setkání s přáteli, rodinnou večeři nebo pracovní oběd. Bezproblémové parkování v těsném okolí restaurace může ale zlákat i milovníky dobrého jídla z větších vzdáleností.


The Eatery

U Uranie 954/18, Praha 7
+420 603 945 236
info@theeatery.cz
theeatery.cz