Taro

FOTO: ARCHIV TARO

FOTO: ARCHIV TARO

Fine dining po vietnamsku podávaný v otevřené kuchyni. Zábava od začátku do konce.

Taro funguje na pražském Smíchově od konce roku 2017. Jako jedno z prvních vystihlo aktuální trend otevřených kuchyní. Pro hosty je připraveno dvacet míst na vyšších židlích u barového pultu, který kopíruje půdorys kuchyně. Další čtyři místa jsou u samostatného stolu u okna, který sice neposkytuje výhled na práci kuchařů, ale nabízí více soukromí.

V době večeří se servíruje pouze degustační menu a nelze si vybírat jednotlivé chody. Hosté mají volbu mezi čtyř- a sedmichodovým degustačním menu (890/1290 Kč). Předem se nedozví ani to, co se bude podávat, k dispozici je pouze nápojový lístek. Na případné alergie a intolerance je samozřejmě brán zřetel. Menu se mění jednou za dva až tři měsíce a zachovává si podobnou strukturu. Přestože chody v jednotlivých menu jsou si podobné, řekněme rolky, tatarák nebo třeba bůček, pokaždé chutnají úplně jinak a je skvělé pozorovat, jak si v kuchyni dokáží se surovinami vyhrát.

Rozhodně doporučuji dát si všech sedm chodů a Taro si užít na plno. Nebojte se ani místních míchaných nápojů. Když jsem si k večeři objednávala svůj oblíbený drink „mandarinka, rum, lískové oříšky“, usmál se číšník a barman v jedné osobě a odvětil: „Takže vlastně jako obvykle.“ Provinile přiznávám, prostě mi to chutná. Delší ovocné, spíše lehké drinky jdou se zdejšími barevnými a voňavými jídly skvěle dohromady.

Nemá smysl příliš popisovat jednotlivé chody, nechte se raději překvapit. V delším menu vás čekají dva studené a dva teplé předkrmy následované hlavním jídlem. Po něm přichází tradičně na stůl polévka, které se ve Vietnamu podává na začátku i na konci jídla a v Taru mě vždycky absolutně dostane. Jak to dělají, nevím, ale pokaždé zvažuju, že budu škemrat o přidání. Po polévce dostanete šanci si chvíli vydechnout a večeři zakončuje relativně velký dezert.

Kreativně uchopené vietnamské chutě se tu pojí s precizním kuchařským uměním. Chody jsou krásné, pečlivě připravené, maso šťavnaté, omáčky lesklé a zelenina křupavá. Zkrátka je to zábavné, poučné a dobré. Kuchaři se v prezentaci jídel od počátku velmi zlepšili a podrobně popisují složení i způsob přípravy jednotlivých chodů. Na závěr nikdy nechybí otázka na to, co vám během večeře nejvíce a nejméně chutnalo. O hosty tu mají opravdový zájem, proto já doporučuji Taro vašemu zájmu.


Taro

Nádražní 100, Praha 5
+420 777 446 007
taro.cz