Schody Home Bar

Foto: Kristina hrabětová

Foto: Kristina hrabětová

Designově i mixologicky čistý bar na Nových zámeckých schodech. Na Hrad se nehrňte, v podhradí je momentálně o dost lépe.

Název podniku je velmi výstižný. Bar je skutečně na schodech, zhruba v jejich polovině. Cestou z Malostranského náměstí nahoru, se můžete dojmout a trochu si vydechnout u busty Winstona Churchilla. Pokud se na malý výšlap necítíte, vezměte to z Hradčanského náměstí dolů. Schody, turisty láskyplně vyslovované „šoudy“, najdete historickém domě, domově jednoho významného pražského advokáta, který se rozhodl rozšířit své aktivity i mimo obor práva. A je to skutečně koktejlový bar s velmi komorní atmosférou.

Interiér od dvojice Vrtiška Žák zaujme na první pohled. Ovšem zkušení baroví povaleči mohou mít k praktičnosti některých prvků oprávněné připomínky. Z lavice vás postupně vytlačí masivní opěrky, na celodřevěných židlích se pohodlně nesedí příliš dlouho. Pokud se chcete rozsedět, zvolte jednu ze tří polstrovaných židlí - celokožené křeslo v růžku nechte volné pro mě. Počet míst je velmi omezen. Dvanáct lidí se vejde jakž takž pohodlně, pokud budete toužit po soukromém večírku tak trochu natěsno, vejde se vás i o pár více. V létě, kdy podnik otevřel, bylo populární i vysedávání venku na schodech, s respektem k těm, kteří na tomto krásném místě žijí.

O obsah se postarali zkušení lidé z koktejlového podniku Parlour, kteří přišli s nápadem pojízdného barového pultu a i zde prosadili minimalistický koncept fungující na bázi dohody s hostem. Tištěné menu se tu nevede a výběr lahví je uzpůsobený velikosti prostoru. Pokud nebudete trvat na jedné konkrétní značce vašeho oblíbeného alkoholu a na tom, že si přejete „něco jako piňa coladu jen místo ananasu spíše trochu mučenky“, postarají se tu o vás ukázkově. Chutě je třeba lehce uzpůsobit momentální nabídce. No a někdy i náladě barmana. Na rozdíl od Parlouru, tu ale mají i víno a bubliny a podává se také káva.

Koncept je zatím ve stádiu rozpracovanosti. Pomalu se rozjíždí denní provoz mířící zejména na okolo procházející turisty, kteří se mohou občerstvit při náročném stoupání nápoji, případně něčím malým k snědku a plynule pokračovat směrem vzhůru. Pokud obsluhu pěkně poprosíte, budete se moct usadit uvnitř i přes den, nezmění-li se plány.


Schody Home Bar

Zámecké schody 8, Praha 1
+420 739 579 839
schodyhomebar@gmail.com
fb.com/SchodyHomeBar