Pizzeria Da Pietro

Foto: archiv pizzeria Da Pietro

Foto: archiv pizzeria Da Pietro

Celorepublikově unikátní neapolská pizza v plzeňských Smetanových sadech.

Ulice vedoucí od plzeňského divadla J. K. Tyla podél Smetanových sadů až k Západočeskému muzeu nabízí několik míst k zastavení a občerstvení. Pár kroků od populární kavárny Le Frenchie, prvního plzeňského světlonoše výběrové kávy, je Pizzeria Da Pietro - celorepublikově unikátní restaurace nabízející mimořádnou neapolskou pizzu.

Dominantou vstupní místnosti je neapolská pec na pizzu. Během krátkého čekání na usazení (rezervaci určitě nepodceňte) můžete sledovat pizzaře, jak zručně připravuje placky a sází je do pece. Interiér je čistý a základní. Nikterak vás nebude rozptylovat od toho, o co tu jde především: od špičkové pizzy.

Neapolská pizza je v našich končinách v menšině. Válcují ji různé interpretace tohoto proslulého obloženého chleba. Tahle původní a originální receptura neoplývá křupavostí. Je to tenké vláčné a měkké těsto s navalitými okraji. Ty jsou pružné a jakoby žvýkavé díky perfektně vyvinutému lepku, delší době zrání a kynutí. Neapolský původ nezapřou ani typická mateřská znaménka téhle rodiny – malé černé připálené puchýřky, které vzniknou z bublinek, co se nafouknou v okamžiku, kdy se pizza ocitne na méně než dvě minuty v peci rozpálené na 450 stupňů.

Na jednoduchém jídelním lístku najdete několik klasických předkrmů, bruschettu, výběr sýrů a uzenin či rajčatovou polévku. Pizza je tu rozdělena do dvou skupin. Klasické oblohy učebnicového složení kolísají cenově okolo 190 korun. Mojí favoritkou je referenční Pizza Diavola. Gurmet pizzy, neboli pizzy speciální, jsou obloženy o poznání nekonvenčněji: místo obligátního rajčatového základu můžete vyzkoušet například omáčku z cibule, brokolice či dýně, různé méně obvyklé sýry, lanýže a zeleninu. Netradiční pizzy stojí okolo 250 Kč. Není výjimkou, že použité suroviny mají chráněné označení původu. Dejte si pizzu z každé skupiny a sdílejte! K pití zkuste některé z místních vín po sklence. Určitě by vám mělo zbýt místo aspoň na malou variantu místní sladké pizzy s Nutellou, sušenkami a pistáciovým krémem.

Vůbec nejlepší dobou k návštěvě pizzerie Da Pietro je letní podvečer. Usadíte se před restaurací do stínu slunečníku a stromů Smetanových sadů. Dáte si sklenici vína, aperolu nebo některého z italských piv a vychutnáte si pizzu, kterou v téhle kvalitě budete jinde v Česku těžko hledat.


Pizzeria da Pietro

Smetanovy sady 4, Plzeň
+420 608 249 000
www.dapietro.cz