Pizza se valí na Prahu

Foto: archiv Amano

Foto: archiv Amano

When a moon hits your eye like a big pizza pie that’s amore.

Vypadá to, že láskou z pšeničného těsta bude Praha brzy přetékat. Vlastně jen Praha 1. Nebo ještě spíše jen okolí náměstí Republiky. Italská esa Riccardo Lucque a Emanuele Ridi dostala v podobné době podobný nápad. Oba se chystají otevřít pizzerii, oba si vybrali velmi velkorysé prostory, navíc jen pár stovek metrů od sebe. Pizza trojúhelník Revoluční, nám. Republiky, Na Poříčí vás brzy spolehlivě pohltí.

Riccardo Lucque by měl svůj podnik otevřít v následujících několika týdnech v ulici Na Poříčí v přízemí hotelu Urban Creme až téměř u Florence. Protože všichni milují pizzu neboli „amano la pizza“, bude se nová restaurace skupiny La Collezione jmenovat Amano. Druhý význam názvu spočívá v tom, že pizza se jí rukama čili „a mano“. Tohle však nebude obyčejná pizza, ale takzvaná gourmet pizza. Nečekejte klasické italské recepty, Margherita, Capriciosa nebo Quattro formaggi tu nebudou hrát prim. Při vymýšlení konceptu nového podniku se Riccardo prý nechal inspirovat Benátskem, kde gourmet pizzu ochutnal. Každému tu prý připraví to, co má rád. Podle toho, jaké si vybere ingredience, zvolí pizzaiolo ten správný druh těsta a navrch dá klidně mušle svatého Jakuba nebo fioe gras. Porce mají být menší, jídla určená ke sdílení, spíše ve fine-diningové podobě. Kdo si jako první objedná kombinaci šunka a ananas, má od nás zdarma jedno vřelé objetí a havajskou košili.

Dále víme jen to, že do restaurace se má vejít až 120 hostů, otevřeno bude od oběda do pozdní noci a otvíračka už je opravdu na spadnutí.

Emanuele Ridi avizoval otevření nového podniku na samém konci Revoluční (č.p. 767 - tam, co bývala Student Agency) už loni v létě s tím, že otevřít by měl určitě do Vánoc. Zatím to na finiš úplně nevypadá, ale v prostorech se pracuje a postup prací a podlahu z mramoru lze pozorovat dírou ve fólii zakrývající okna. Informací o tomhle podniku máme podstatně méně. Víme jen to, že Emanuel sází na neapolskou klasiku, stejně jako nedaleká Pizza Nuova spadající do sítě Ambiente. Nebude ale dělat jenom pizzu, mělo by jít o standardní italskou restauraci, kde by se nabídka měla spolu se sezónou měnit od zimních severoitalských jídel k letním z italského jihu.

Na skvělou pizzu jsme vždy připraveni, tak šupito presto, ať na ni nadále nemusíme jezdit do Plzně, protože právě v Pizzerii Da Pietro mají podle nás tu nejlepší pizzu v Česku.