Parlour

Foto: Jan Líbal

Foto: Jan Líbal

Tak trochu nepochopený bar, který přitom na české scéně nemá konkurenci. Nebojte se vstoupit.

Suterénní bar v Krakovské ulici spojující Václavák s Žitnou, je světem sám pro sebe. Mezi barmany se o něm říká mnohé, potenciální hosté o něm často vůbec neví. Obojí je škoda. Máte-li otevřenou mysl a chuť na čistý a precizní drink připravený na míru vaší momentální chuti, dejte Parlouru šanci. A pro jistotu si udělejte telefonickou rezervaci.


Jakmile sestoupíte do podzemí, odložte si případné bundy a kabáty na věšák po vaší levé ruce a vyčkejte na usazení obsluhou. Krátce na to dostanete sklenici vody a otázku, co si dáte. Nečekejte, že si vyberete z nápojového lístku, žádný tu nemají. Spolehnout se musíte na své chutě a obsluhu, která od vás objednávku převezme. Důsledně se vyptá na to, jakou preferujete alkoholovou bázi, zda sladkost, hořkost či kyselost nápoje, nabídne možné ovocné chutě a další složky. Čím upřímnější budete, tím snadněji se barman či barmaid strefí. Při prvních návštěvách to vypadá jako zázrak. Máte-li štěstí, barman si přečte vaše chutě a jste navěky lapení.


Návštěva Parlouru je hra. Chvíli je míč na vaší straně, chvíli je za barem. Když natrefíte na toho správného protihráče, je to oboustranná radost. Ne vždycky se to povede, záleží na atmosféře i vzájemném porozumění. Zatím se zdá, že tuhle hru raději hrají turisté, kteří zabírají většinu pohodlných křesel. Místa u baru zpravidla patří stálým hostům, kteří vyhledávají konverzaci s barmany a rádi se jim při práci dívají pod ruce. Chcete-li do tajů Parlouru proniknout a objevit jeho skryté kouzlo, hledejte místo právě u baru.


Právě tam pochopíte, že příprava nápojů je kombinací řemesla, momentální nálady na obou stranách barového pultu i schopnosti proniknout do duše hosta. Co mu chutnalo jednou, nemusí mu podruhé lahodit stejně. Za zády barmana si můžete prohlédnout promyšlený display. Najdete tam to výběr toho, co čeští dodavatelé superprémiových destilátů aktuálně nabízejí. I přesto, že tu drinky míchají z toho nejlepšího, co je na trhu, nedosahují zdejší ceny úrovně pražských high-endových barů.


Parlour

Krakovská 15, Praha 1
+420 777 200 015
reservations@parlour.cz
parlour.cz